Mazajam Kristianam jau pus gadiņš! Mazulis ir iemācījies līst, kā arī labprāt rotaļājas un ir atklājis jaunas garšas. Tiesa, izvēloties mazulim pārtiku, apģērbu un arī rotaļlietas, māmiņa Santa pievērš uzmanību, lai viņas izvēle būtu pēc iespējas draudzīgāka mazuļa veselībai un drošībai.
Šim nolūkam, izvēloties veikala plauktā produkciju, ir vērtīgi pievērst uzmanību marķējumam, kas norādas uz preces ekoloģiskumu un ražošanā izmantotiem augstiem kvalitātes standartiem.
“Ekoloģiskā produkcija ir labākais, ko varam dot sev un saviem bērniem,” teic Lidl Latvija korporatīvās sociālās atbildības vadītāja Antra Birzule, kura pati ir trīs bērnu māmiņa. Vienlaikus viņa atgādina, ka ekoloģiska un bioloģiska pārtika uzreiz nenozīmē, ka tā būs veselīgāka, tāpēc arī šajā gadījumā jāturpina ievērot veselīga uztura pamatprincipi. “Sertifikāts par bioloģisku jeb ekoloģisku pārtiku norāda, ka ir zināms šī produkta sastāvdaļu un izejvielu rašanās, audzēšanas un ražošanas ceļš. Visus produkta posmus strikti regulē Eiropas Savienības direktīvas,” stāsta Antra Birzule, norādot, ka par produktiem, uz kuru iepakojuma ir zaļās lapiņas apzīmējums, varam būt droši, ka tie ir pārbaudīti vēl rūpīgāk.
To, ka bērna uztura kvalitātei ir ļoti liela nozīme, norāda arī pediatre Daira Brenča: “Mazajam cilvēciņam ir jāizaug lielam ne tikai fiziski, bet arī emocionāki, tāpēc ir nepieciešami “būvmateriāli”, kas, savukārt, ir tas, ko ēdam ikdienā.” Lai mainītu savu ēdienkarti, ārste iesaka sākt ar mazumiņu, bet vienlaikus atcerēties, ka tam nevajadzētu būt kampaņveidīgam pasākumam. “Tam jāsaskan ar ikdienas rituāliem, dzīves uztveri un filozofiju,” ir pārliecināta ārste. To viņa attiecina arī uz rotaļlietām, sakot, ka tām jābūt sertificētām, piemērotām konkrētam bērna vecumam.
“Labāk priekšroku dot no ekoloģiskām izejvielām ražotām rotaļlietām,” rekomendē pediatre Daira Brenča. Viņas teiktajam pievienojas arī Antra Birzule, norādot, ka koka rotaļlietās, kas apstrādātas ar krāsu, var būt ārkārtīgi liels kaitīgo vielu īpatsvars, kas ir bīstami bērnam. “Ja uz produkta ir marķējums, kas apliecina sastāvdaļu un izejvielu drošumu, varam bērnam ar mierīgāku sirdi ļaut iepazīt pasauli,” tā viņa, piebilstot, ka svarīgi arī pievērst uzmanību marķējumiem uz bērnu apģērba. “Ja uz apģērba ir marķējumi, kas apliecina, ka ražošanas procesā izmantots mazāk ķīmisko vielu, kokvilnas audzēšanas procesā ir mazāk vai vispār nav pielietotas ķīmiskās vielas, varam būt mierīgāki par bērnam izvēlēto apģērbu,” uzsver A. Birzule.