Autiņbiksīšu maiņas procesā ir ļoti svarīgi neierobežot bērna kustības

18. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Brīdis, kad bērniņš iemācījies velties, prasa zināmas izmaiņas arī bērna aprūpē, jo kustīgajam mazulim vairs nav iespējams mainīt autiņbiksītes tā, kā to darīji līdz šim.

Kad bērns sāk velties, pārveļoties no muguras uz vēdera, viņš jau ir kļuvis daudz aktīvāks un nevēlas vairs mierīgi gulēt uz muguras. “Kā fizioterapeite vecākiem vienmēr atgādinu, ka vardarbība sākas jau uz pārtinamā galda, kad bērns vēlas apvelties uz vēdera, bet mēs liekam gulēt uz muguras, lai nomainītu autiņbiksītes,” vērš uzmanību fizioterapeite Kristīne Asonova. Viņa norāda, ka šāda rīcība nav pareiza, jo bērnam ir jāizjūt savs ķermenis un kustības, savukārt vecākiem ar bērnu jālīdzdarbojas.

Kad mazulis kļuvis kustīgāks, ir vērtīgi līdzšinējās autiņbiksītes ar klipšiem aizstāt ar autiņbiksītēm – biksītēm, kas īpaši piemērotas bērniem, kuri sākuši velties un ir aktīvi. Šādas izvēle ļaus respektēt bērnu un neierobežot viņa kustības, jo, pretējā gadījumā, bērnu ierobežojot, viņš var kļūt nervozs un neuzticēties pieaugušajam. “Tas ir kā apburtais loks! Bieži vien bērns to uztver kā vardarbību, viņam negribas vilkt autiņbiksītes, tāpēc viņš kliedz un spiedz,” saka fizioterapeite, piebilstot, ka tas ir pirmais rādītājs tam, ka šajā aprūpē kaut kas nav kārtībā.

Ja bērna aprūpe ir cieņpilna un tā tiek veikta pareizi, bērnam patīk viņam veltītā uzmanība un sadarbība, un aprūpes process noris harmoniski.