Atsauksme par Lupilu gardumiem

Atsauksme par Lupilu gardumiem

27. Mar 2023, 18:42 Lauma Beinaroviča Lauma Beinaroviča

Labdien!

Pirms neilga laika bija iespēja testēt dažādu Lupilu produkciju bērniem vecumā virs viena gada – burciņas, sūcamo augļu biezenīti, augļu batoniņus un plēkšņu kviešu cepumus.

Mājās aug viengadnieki, kuriem katram ir savas garšas kārpiņas un dažreiz pat savs viedoklis (reakcija) par jau zināmiem ēdieniem. Cilvēku straujajā dzīves gājumā jāpiemērojas dažādām situācijām. Tas, kādēļ uzticos lietot šo produkciju, ir Eiropas Savienības valstīs ražotās bioloģiskās produkcijas logotipa dēļ. Šis apzīmējums norāda, ka sastāvdaļas, kas ir šo produktu sastāvā, ir audzētas, neizmantojot sintētiskos pesticīdus un pēc iespējas dabai un augiem saudzīgākā un ekoloģiskākā veidā, saglabājot visas nepieciešamās uzturvērtības.

Šāda veida pārtika ir viegli lietojama dažādās dzīves situācijās, piemēram, izejot ārā ar ratiem vai aizbraucot ciemos, vai citos brīžos. Tika testēta dažāda veida piedāvātā produkcija. Visnotaļ, vislabāk patīk augļu batoniņi – bērna rokai viegli paņemami un nokožami. Pieejami ar trīs dažādām garšām. Batoniņi ir bez pievienotā cukura. Viegli paņemt līdzi, ieliekot pat jakas kabatā. Stingrs, lai neizjuktu, turot rokās, bet pietiekoši mīksts, lai bērns nokostos.

Burciņu ēdiens ir viens no veidiem, kas dod pilnvērtīgu uzturu konkrētajā ēdienreizē. Protams, tas neaizstāj paštaisītu ēdienu mājās, bet ir liels palīgs vecākiem. Ēdiens ir pusšķidras putras veidā, lielākiem bērniem ar nelieliem mīkstiem gabaliņiem. Pie dabas izbraukumā šāds ēdiens palīdz, nav jādomā, vai bērns būs paēdis. Galvenais, ko nevar aizmirst mājas, ir priekšautiņi, karote un papildus salvetes, ja nu bērni gribēs ēst paši. Pēc tam ir dažādi veidi, kā izmantot tukšas un tīras buciņas. Ņemot vērā to, ka burciņām ir dažādi lielumi, tās derēs gan lielam ēdājam, gan mazākam.

Neatņemama sastāvdaļa brokastīs ir putra. Šoreiz izmēģināts klāt putrai pievienot augļu biezenīti. Bērniem uzreiz putra sniedz dažādu augļu piegaršu. Ēšana ir arī garšīgāka, ja klāt ir pievienoti augļi. Dažādiem augļiem nesezonas laikā nav garšas un dažus nemaz arī nav iespējams iegādāties, bet sūcamie augļu biezenīši tam ir labs aizvietotājs. Kā arī tos ir iespējams pagatavot, iekļaujot kādas kūkas receptē, un iedot bērniem, vai, piemēram, desertā, lai bērns tāpat to izsūc. Tādējādi augļu vērtība, ko tie satur, paliek bērnam.

Kā pēdējie tika mēģināti plēkšņu kviešu cepumi. Maziņi kā bērna plauksta, pietiekoši biezi. Paciņā ir 3 dzīvnieku formiņas, tas dod bērnam izvēli, kādu cepumu labāk vēlas. Ja gadās, ka cepumiņš nokrīt, tas būs izturīgāks par plānajiem cepumiem, jo tik ātri nesalūzīs un nesadalīsies mazākās daļās.

Kopumā testējamās lietas bija noderīgas dažādās ēdienreizēs.

Paldies par iespēju izmēģināt, ko bērni vēl nebija mēģinājuši!