Ja dzemdībām topošie vecāki tiek sagatavoti dažādās nodarbībās, tad vecāku lomai parasti mūs neviens nesagatavo. Kā stāsta psiholoģe Diāna Zande, problēmas rodas, audzinot bērnus, jo mēs nesaprotam, kas notiek ar bērnu, kāpēc viņš uzvedas tā vai citādi. Turklāt parasti bērni tiek audzināti līdzīgi kā esam audzināti paši vai, balsoties uz interneta, draudzeņu, paziņu ieteikumiem.
IZMANTO AKCIJU ŠEIT->>>
„Vecākiem ir jāmācās, jāizglītojas, domājot, kā audzināt bērnus, pievēršot uzmanību bērna attīstībai, izzinot attīstības krīzes un mēģinot atrast paņēmienus, kā palīdzēt bērnam attīstīties,” uzskata psiholoģe Diāna Zande.
Līdz trīs gadu vecumam notiek strauja bērna attīstība, bērni vēl neprot skaidri definēt savas vajadzības, vēlmes, tāpēc ir jāatrod cits veids, kā saprast bērnu, kā adekvāti reaģēt audzināšanās procesā un galu galā kā būt sekmīgiem bērna audzināšanas lauciņā.
Psiholoģe noteikti iesaka nodarbības apmeklēt kopā ar partneri,lai ģimenē valdītu pēc iespējas lielāka vienotība un konsekvence, jo, piemēram, ja mamma lekcijā uzzina, ka ir normāli, ja divgadnieks nokrīt veikalā uz grīdas, savukārt tētis uzskata, ka tas nav pieņemami, var rasties problēma, kā audzināsim bērnu. „Lai veidotos vienota nostāja un vienota izpratne par attīstību, svarīgi, lai abi vecāki iesaistās izglītības programmā,” uzsver psiholoģe.
Māmiņu Klubs kopā ar psiholoģi Diānu Zandi aicina uz psiholoģiskās audzināšanas skolu 3 E- lekciju ciklu vecākiem ar bērniem no dzimšanas līdz trīs gadu vecumam!
IZMANTO AKCIJU ŠEIT->>>
AKCIJA! Pērc DIVAS lekcijas un saņem TRĪS!
1. Lekcija: Bērna attīstība no 1 - 3 gadu vecumam
Aktīvais attīstības vecums no 1 - 3 gadiem ir diezgan sarežģīts, pat,ja ne vissarežģītākais bērna vecums! Staigāšanas uzsākšana un pasaules iepazīšana, divgadnieku niķi un stiķi, konfliktu un dusmu laiks - kāpēc tik svarīgi šajā vecuma posmā izprast un atbalstīt bērnu?
2. Lekcija: Bērna temperaments
Audzinot bērnu rodas problēmas, jo mēs nesaprotam, kas notiek ar bērnu, kāpēc viņš uzvedas tā vai citādi? Turklāt parasti bērni tiek audzināti līdzīgi kā esam audzināti mēs paši. Nav “grūto” vai “vieglo bērnu”, kuru audzināšanā būtu nepieciešamas īpašas prasmes. Ir tikai dažādas pieejas, kā vecākiem audzināt lēnīgākus, aktīvākus un kautrīgākus bērnus. Lekcijā uzzināsim, kāpēc ir svarīgi iepazīt sava bērna īsto temperamentu un izprast, kāds tad ir bērns, kādas dabiskas īpašības viņam piemīt?
3. Lekcija: Kā veidot labas attiecības ar bērnu
Kā izveidot patiešām labas attiecības ar savu bērnu? Lai to izdarītu, jāsāk jau no pirmajām dzīves dienām un jāatskatās savā pagātnē - kādas bijušas attiecības ar saviem vecākiem? Psiholoģe Diāna Zande šajā e-lekcijā izskaidro attiecību dinamiku ģimenē un palīdz veidot pozitīvus bērna audzināšanas pamatus!
*Akcijas cena tiks piemērota Iepirkumu grozā
Akcija spēkā līdz 2021.gada 28.februārim ieskaitot.