Bērns staigā tikai pie rokas. Ko darīt?

Bērns staigā tikai pie rokas. Ko darīt?

15. Jun 2011, 09:16 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kā rīkoties, ja bērniņš nestaigā pats 1,8 gada vecumā? Konsultē fizioterapeite Vita Lakša.

 

Jautājums:

Manai meitai ir 1 gads un 8 mēneši, bet viņa patstāvīgi vēl nestaigā, tikai pie rokas. Lūdzu, dodiet padomu, kā viņai palīdzēt!

 

Konsultē fizioterapeite Vita Lakša

 

Tā kā bērns jau staigā pie rokas, tad viņš ir pieradis būt kādam pie rokas un šādi jūtas droši.

 

Tomēr te uzreiz ir vairāki pretjautājumi mammai- vai bērns pats prot stāvēt? vai viņš ir staigājis arī pats? Tātad ja bērns pats prot staigāt, bet staigāšana pie rokas ir pieradums, jo šādi bērns jūtas drošāks, es neko citu nevaru ieteikt kā mēģināt viņu iedrošināt staigāt pašam, jo vecāki jau sākotnēji izdarījuši kļūdu un sākuši bērnu staidzināt.

 

Tomēr, ja bērns ir fiziski kaut kādā ziņā atpalicis un, piemēram, pats nestāv šādā vecumā, tad gan ir jādodas pie fizioterapeita uz vizīti, lai novērtētu bērna attīstību un nozīmētu tālākas manipulācijas.

 

Tomēr neredzot bērnu sniegt kādas konsultācijas un ieteikumus ir grūti!

 

Staigāt bērnam vajadzētu iemācīties līdz 1,6 gada vecumam. Ja līdz šim laikam bērns nav iemācījies staigāt, tad vecākiem vajadzētu griezties pie bērnu ārsta, fizioterapeita, neirologa.

princesemince princesemince 20. Aug 2010, 13:32

personīgi es jau arī uzskatu, ka sliktākais, ko bērnam var izdarīt, "palīdzēt" sēdēt vai staigāt, jo tā viņš pats to neiemācās, bet sāk darīt nepareizi. neviens, kurš gribējis (ar piebildi - vesels bērns), guļošs nav palicis.
es savu tāpat kā sudrablapsa - necēlu pat tad, kad nokrita. ja reiz nevar paiet, lai rāpo! ilgāka rāpošana, kā zināms, nāk par labu mugurai 😉
zināju, ka bērnam jāiemācās staigāt līdz 16 mēnešu vecumam, uz to arī orientējos. gan mans aktīvists bik pirms gada izdomāja sākt staigāt. patiesībā viņš nestaigā, bet skrien, bet tas cits stāsts 😀 pie rokas tagad var noiet kādus 50 metrus, bet līdz 1 gads un 4 mēnešu vecumam vispār rokas neļāva aiztikt! viņš jau patstāvīgi staigāja, kad mēģināju organizēt "kontrolēto pastaigu" pie rokas - nepakam, krīt uz dibena un uz priekšu neiet! tagad, kad aizķeras un kaut kur nokrīt, pats pieceļas, notīra rociņas un dodas tālāk - ne raud, ne kā 😀