Audzinām meitas

Audzinām meitas

05. Dec 2010, 11:52 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Princeses tēls ir aktuāls visos vecumos gan agrā bērnībā, gan jau pašā briedumā. Laikā, kad mazās dāmas sāk apzināties, ka ir atšķirīgas no puišiem un ir sievietes, viņas izjūt nepieciešamību pucēties.

 

 

Par to cik meitenēm ir svarīgi ļaut būt par mazām princesēm, mazām sievietēm, konsultē klīniskais psihologs- Sanita Aišpure.

 

 

Būt par princesi ir gan mazas meitenes, gan pieaugušas sievietes nepieciešamība. Tērpjoties un rotājoties, mēs laiku veltām tikai sev, piekritīsiet, tas mums visām ir ļoti vajadzīgs.

 

 

Atzīsim, ka svētku reizē uzvelkot skaistu kleitu mēs- sievietes kļūstam daudz pašpārliecinātākas par sevi un savu izskatu. Tie ir kā mazi svētki

 

 

Sanita Aišpure uzsver, ka ir svarīgi mācīt sievišķību jau no agras bērnības, jo, ja meitām mācīsiet būt tikai labām mammām vai labiem cilvēkiem, jūs varat izaudzināt sievieti, kura ir ērta citiem, ne sev. Vēlme pēc sievišķības, vēlāk ļaus jaunajai sievietei savam partnerim pamatot, ka arī viņai ir tiesības aiziet pie friziera, lai pēc dzemdībām justos vēl labāk un nepazaudēt sievišķību.

 

 

Mūsu mazās meitiņas jau kopš dzimšanas brīža ir atvērtas skaistajam, viņas ir gatavas izprast savas sievišķīgās īpašības, mums ir jābūt līdzās un jārāda piemērs.

 

 

Ne jau tikai skaisti tērpi dara mūs pievilcīgas savu vīriešu acīs, viņi vēlas redzēt sev līdzās vienmēr ziedošu sievieti. Savukārt mūsu mazās meitiņas no mums pārņems to pasaules uztveres modeli, ar kādu mēs dzīvojam.

 

 

Lai arī skaisti tērpi un rotas uzsver sievišķību, vēl lielāka nozīme ir pašas sievietes iekšējai pasaulei. Tieši mazās dienās meitas mammu vēro un uzsūc informāciju kā sūklis. Ir svarīgi ar savām domām, darbībām un vārdiem uzsvērt sievišķību. Ja rādīsiet pozitīvu piemēru, tad vēlāk meitas pārņems no jums šo dzīves scenāriju.

 

 

Svarīga ir arī mazās dāmas pirmā vīrieša- tēta atbalsts. Sanita Aišpura secina, ka, ja tētis spēj pieņemt viņa lielās meitenes kaprīzes, tad arī spēs pieņemt meitas sievišķīgās vēlmes. Un 8. martā arī mazajai dāmai sarūpēs kādu mazu nieciņu, piemēram, šokolādi zem spilvena.

 

 

Nav godīgi likt mazajam cilvēkam dzīvot ar mūsu ilgām, jo viņiem ir savi uzdevumi, kuri dzīves laikā būs jāveic.

 

 

Kā liecina pieredze, gadījumos, kad mammas ar varu bērnus ved uz dejām, vokālajām nodarbībām vai citiem pulciņiem, jo pašas bērnībā vēlējušās šīs lietas darīt, šāda pieredze beidzas ar fiasko. Sanita atgādina: „Nav otra cilvēka, kuram šī sieviete var uzlikt slogu īstenot viņas neīstenotos sapņus. Jāatceras, ka iespējams meitai ejams pavisam cits ceļš. Mūsu bērni nāk pie mums kā skolotāji, viņi nav lemti būt par mūsu kopijām”.

 

 

Ir Sieviešu diena, bet varbūt ieviest arī Princešu dienu, kad sievietes ietērptos skaistos tērpos un, iespējams, zēni atjātu baltos zirgos? Kāpēc ne?

08. Mar 2010, 18:05

Skatījos raidījumu, man patika un piekrītu speciālistu viedokļiem par mazo princešu audzināšanu. Man ir liela interese par mazo prinču audzināšanu - tas man ir aktuālāk.