Jaunajai māmiņai ļoti svarīgs ir partnera atbalsts

05. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirmā nedēļa pēc mazuļa piedzimšanas ir adaptācijas laiks, kad jaunā māmiņa iepazīst savu bērniņu.

Izdalījumi pēc dzemdībām var ilgt līdz pat 8 nedēļām

Kad bērniņš nācis pasaulē, pirmajā nedēļā pēc dzemdībām sievietes organismā ir ļoti intensīvs laiks, kad visstraujāk mainās gan sievietes anatomija, gan fizioloģija. Kā norāda VCA Ginekoloģijas dienesta vadītāja, ginekoloģe Karlīna Elksne, pirmajā nedēļā pēc dzemdībām sievietei ir ļoti apjomīgs izdalījumu apjoms, tāpēc lielās higiēniskās paketes var nākties mainīt ik pēc pāris stundām.

“Ja māmiņa pamana, ka ir izteikta asiņošana ar svaigām asinīm, ir masīvi recekļi vai arī izdalījumiem ir ļoti nepatīkams aromāts, noteikti jāvēršas pie ārsta,” par pirmajām dienām pēc dzemdībām skaidro ārste. Viņu papildina vecmāte Inese Kampusa, norādot, ka izdalījumi pēc dzemdībām var būt līdz pat 8 nedēļām, taču to apjoms un ilgums atkarīgs individuāli no katras sievietes.

Svarīgs atbalsts

Pēc tam, kad bērniņš ir piedzimis, sieviete ir izziedējusi, un pēc tam sevi ir jāsaliek atpakaļ. “Ļoti būtisks ir pamats – kas ar mums noticis grūtniecības laikā, kādi cilvēki ir mums apkārt, cik liels ir emocionālais un fiziskais atbalsts, jo ļoti daudz kas ir atkarīgs no ģimenes,” skaidro vecmāte Inese Kampusa. Šī iemesla dēļ viņa aicina jaunos tētus nebaidīties palīdzēt, jo sievietei ir ļoti svarīgi mājās sajust vīrieša atbalstu.

Māmiņas primārais uzdevums šajā laikā ir pabarot savu bērniņu, taču, lai to izdarītu, pašai sievietei ir jājūtas labi. “Arī viņai pašai ir labi jāpaēd, pienācīgi jāatpūšas un sevi jāsakopj,” teic vecmāte, norādot, ka tikai tad jaunā māmiņa varēs turpināt rūpēties par mazuli.