Ko darīt, lai bērniņš ēdot pienu neaizrītos?

Ko darīt, lai bērniņš ēdot pienu neaizrītos?

17. Oct 2016, 00:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ēdinot mazo ar krūti, pieniņš var tecēt ļoti strauji. Psiholoģe, zīdīšanas speciāliste Diāna Zande  stāsta par to, lai bērniņš ēdot neaizrītos.

Jautājums: Pieniņš man ir ļoti daudz! Kad mazulīte ēd, viņa to dara ļoti strauji un ātri un tā rezultātā gandrīz katrā ēdienreizē aizrijas ar pieniņu. Nevaru saprast- kā, lai izdara, lai viņa neaizrītos- kā jātur bērniņš un kā pašai dot krūti.  Ko darīt, ja nu tomēr bērniņš aizrijas, kā viņu labāk turēt? Vai tas ir normāli, ka 10 minūšu laikā mazulīte ir jau paēdusi?

Atbilde: Ja piena ir par daudz, tad bērniņš katrā ēdienreizē jāliek tikai pie vienas krūts, lai mazinātu piena pārpilnību.  

Pirms mazulim piedāvājat krūti, nedaudz noslauciet pienu (apmēram 10 - 20 ml). Sākumā piens no krūts tek ļoti strauji, kas veicina aizrīšanos. Kad piens sāk tecēt gausāk, lieciet mazuli pie krūts.

Bērniņu var ēdināt, izmantojot "stāvās" pozas, kurās gan mamma, gan bērns ir vairāk vertikāli. Dažreiz ērti mazuli ēdināt, atlaižoties atzveltnē un bērniņu uzliekot it kā sev virsū. Tā kā nav minēts mazuļa vecums, tad grūti ieteikt kādu konkrētu pozu - eksperimentējiet, atrodiet sev ērtāko!

Straujie ēdēji dažreiz ne tikai aizrijas, bet arī sarijas daudz gaisa. Ēdienreizes vidū var pamēģināt sagaidīt atraudziņu, it kā atpūsties no straujā tempa un turpināt ēdienreizi - jau nedaudz mierīgāk. Ja mazulis aizrijas, nevajag viņu strauji raut, celt, purināt. Parasti bērni labi atklepo pienu paši. Pēc aizrīšanās svarīgi mazuli nomierināt, nelikt uzreiz pie krūts. Dažreiz arī mamma satraucas, ja bērniņš aizrijas.

Atslābinieties arī pati. ir gluži normāli, ka bērns paēd 10 minūšu laikā. Daži bērni paēd vēl ātrāk. Nevajag spiest viņu būt ilgāk pie krūts. Ar laiku ēdienreizes var kļūt vēl īsākas vai, gluži, otrādi, dažreiz garākas - vairāk baudīšanai.

20140909110526-44786.jpg

NUK Jolie - Tā ir lieliska izvēle mūsdienīgai māmiņai!

 

20140106095524-77648.jpg

  • Šis pumpis darbojas uz membrānas principa, to ir viegli izjaukt un salikt, papildus stabilitāti nodrošina speciālais paliktnis, visas detaļas ir mazgājamas un sterilizējamas atbilstoši pievienotajai instrukcijai.
  • Jolie pumpis ir savienojams ar NUK First Choice pudelītēm.
  • Šis jaunais pumpis ir ideāli piemērots  sievietēm, kurām ir svarīgi atslaukt pienu maigi, komfortabli  un efektīvi un kurām patīk modernas un izskatīgas lietas, arī, ja tas ir tikai  piena pumpis.
  • Šim pumpis efektīvi veic savu funkciju - atslaukt pienu, tam ir mīksts silkona masāžas spilventiņš un ergonomisks pumpja rokturis-svira, kas ļauj regulēt nepieciešamo atslaukšanas stiprumu.
  • NUK Jolie nesatur bisfenolu A, tas ir ražots Vācijā.