Kā apmierināt mazuļa vajadzības? Skaties TIEŠSAISTĒ jaundzimušā adaptācijas lekciju 4.oktobrī!

Kā apmierināt mazuļa vajadzības? Skaties TIEŠSAISTĒ jaundzimušā adaptācijas lekciju 4.oktobrī!

30. Sep 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirmajos savas dzīves mēnešos bērniņš nav spējīgs pateikt un skaidri parādīt, ko vēlas, tāpēc savas vajadzības izrāda raudot. Arī mums ir nepieciešams mazliet laika, lai iepazītu un iemācītos atšķirt mazuļa raudas.

PIESAKIES UZ ADAPTĀCIJAS LEKCIJU->>>

Sākumā varētu domāt – katra bērniņa neapmierinātība ir saistīta ar izsalkumu. Tomēr tas nenozīmē, ka tiklīdz bēbītis ir ieraudājies mums jāsteidz viņu likt pie krūts. Ja mazulītis nomierinās brīdī, kad māmiņa viņu paņēmusi savās siltajās rokās, tā ir bijusi zīme – māmiņ, kur tu esi, es vēlos būt pie tevis. Nevajadzētu bērniņam ļaut ilgi raudāt, jo viņš neprot pats nomierināties. Jo ilgāk bēbītis raudās, jo satrauktāks viņš būs. Metode – „paraudās un pāries”, sākumā noteikti nestrādā.

Māmiņa līdz šim vienmēr ir bijusi līdzās un pēkšņi viss ir mainījies. Arī mēs nereti krītam panikā, ja dzīve sagādā mums negaidītus pārsteigumus. Tāpēc, ja ir iespēja, pirmajos mēnešos drīkst mazulim ļaut gulēt sev līdzās, jo līdz savai piedzimšanai viņš vienmēr ir iemidzis kopā ar māmiņu.

Ir noderīgi zināt, ka arī iemigšana bērniņam līdz 3 mēnešu vecumam ir savādāka nekā pieaugušajiem. Mēs vispirms iemiegam dziļajā miegā un tad pārejam aktīvajā miegā, kura laikā sapņojam. Zīdainīši vispirms piedzīvo aktīvo miegu, tāpēc pirmās 20 minūtes pēc aizmigšanas vēl var pamosties. Mēs visu šo laiku varam būt viņam līdzās, glāstīt mazulīti un aijāt.

Arī ēšanas laikā bērniņam nedrīkst nekas traucēt. Tas ir brīdis, kad māmiņa var atpūsties, iegrimt pārdomās, nomierināties un ļauties šim skaistajam notikumam. Bērniņš līdz ar pieniņu saņem māmiņas sajūtas. Viņš dzird kā pukst mammas sirsniņa, jūt vai esam līdzsvarā ar sevi vai nobažījušās. Mēs taču joprojām esam viens vesels!

Ar laiku mēs varam noprast, ka arī slapjas autiņbiksītes bērniņu dara gražīgu. Tāpēc, ja tās sākumā mainīsim biežāk, mazulītis nomierināsies, jo tā viņam ir iespēja saņemt nedalītu uzmanību, māmiņas pieskārienus un smaidu.

Lai bērniņš labāk pierastu pie jaunajiem dzīves noteikumiem, nav vajadzīgs nekas daudz vien apmierināt viņa pamat vajadzības – gards pieniņš, drošība un siltums, vienmēr sauss dupsis, miedziņš un mūsu lielā mīlestība.

PIESAKIES UZ ADAPTĀCIJAS LEKCIJU->>>

Semināra laikā iegūsi atbildes uz šādiem jautājumiem:

 • Kā jūtas tikko dzimis mazulis un kā  izprast viņa vajadzības?
 • Kādas prasmes viņam piemīt jau piedzimstot un kā tās  pilnveidojas  pirmajos trīs dzīves mēnešos?
 • Kādēļ jau dažas dienas veci mazuļi ir tik atšķirīgi savā uzvedībā?  Vai viņi piedzimst ar savu raksturu?
 • Vai veidot un kā veidot dienas režīmu? Ko mazuļi vēlas pavēstīt ar raudāšanu?
 • Kā veidot tuvas un atbalstošas emocionālās attiecības ar mazuli?
 • Kas ir piesaiste un kā pirmajos mēnešos veicināt piesaistes attīstību?
 • Kādas ir jaunās māmiņas fiziskās un emocionālās izjūtas pēcdzemdību periodā?
 • Kas ir pēcdzemdību nomāktība? Kā ieraudzīt pēcdzemdību depresijas pazīmes?
 • Kas ir "pārņemtība" ar mazuli?
 • Kā, kļūstot par māmiņu, saglabāt sevi kā sievieti?
 • Ko vīrietis jūt dzemdībās un pēcdzemdību periodā?

Cik ilga ir nodarbība?

Nodarbība ilgst 2 stundas