Bērna ratiņu izvēle liek daudziem vecākiem nopietni lauzīt galvu, jo – tiem jābūt ērtiem, vēlams viegliem, lai māmiņai nav daudz jācilā lieli smagumi, krāsai arī ir būtiska nozīme un, protams, par labu cenu! Vai maz tādus ir iespējams atrast?
Kā atzīst lielākā daļa vecāku, ir gandrīz neiespējami nopirkt ideālus ratus savam mazulim, pirms viņš ir ieradies pasaulē, jo tikai lietojot tos ikdienā tā pa īstam var saprast, kāds braucamais katrai ģimenei ir vispiemērotākais. Tomēr ir vairākas pazīmes, kurām lielākā daļa māmiņu noteikti iesaka pievērst uzmanību, izvēloties ratus savam bērniņam.
Visas māmiņas atzīst, ka viena no svarīgākajām lietām ratu izvēlē ir tas, cik viegli vai smagi tie ir. Un īpaši svarīgi tas ir, ja ģimene dzīvo kādā no daudzdzīvokļu mājas augšējiem stāviem.
Tikpat svarīgs kā ratu svars ir arī to izmērs – gan platums, gan garums, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu, kad rati jādabū liftā vai auto bagāžniekā.
Lielākā daļa māmiņu arī atzīst, ka ļoti svarīgi ir, lai ratiem ir lietus plēve un moskītu tīkls, kā arī liels un ērts iepirkumu grozs. Tas noderēs, gan dodoties kopā ar mazo iepirkties, gan tad, ja ģimenē jau ir kāds vecāks bērniņš, kuram, dodoties pastaigā, līdzi vajadzīgas dažādas mantas.
Savukārt runājot par ratu riteņiem – cik māmiņu, tik viedokļu. Vienā lietā māmiņu domas tomēr sakrīt – riteņiem jābūt gumijas nevis plastmasas, lai tie tik ātri nenolietotos un ratiem būtu labāka amortizācija. Rati ar trim riteņiem ir viegli manevrējami un ērti, dodoties pastaigā pa pilsētu vai staigājot pa lielveikalu. Līdzīgi ir ar ratiem, kuru ritenīšus iespējams regulēt – nofiksēt vai ļaut tiem kustēties brīvgaitā. Taču garās pastaigās labāk doties ar lielu četrriteņu braucamo. Lielie riteņi ir daudz ērtāki, lai dotos pastaigā pa mežu vai jūrmalu, taču tieši riteņi ir tie, kas nosaka ratu svaru – jo lielāki tie ir, jo smagāki rati.
Svarīga lieta ir arī, vai rokturim ir regulējams augstums, lai ratus ērti varētu stumt gan māmiņa, gan tētis, kā arī roktura virziena maiņa, lai gadījumā, ja bērniņam acīs spīd saule, rokturi viegli var pārlikt no vienas uz otru pusi, nenoņemot kulbiņu.
Uzmanība jāpievērš arī kāju pārsegam. Daļai ratu komplektācijā ir iekļauti divi pārsegi – biezāks aukstajiem un plānāks siltajiem gada mēnešiem. Turklāt domājot par mitriem, vēsiem un vējainiem laika apstākļiem, kas Latvijā nav retums, noteikti der pārbaudīt, cik augstu pārsegs fiksējas pie kulbiņas, kā arī, cik liels ir kulbas jumtiņš.
Tā kā lielākā daļa bērnu pastaigas laikā aizmieg, svarīgi ir, lai ratiem būtu regulējama muguriņa. Parasti tai ir trīs pozīcijas – sēdus, pusguļus un guļus. Noteikti pārbaudi, cik ērti šīs pozīcijas ir maināmas un cik stabili ratu muguriņa fiksējas.
Lai gan ir dažas lietas, ko ir vērts ņemt vērā, izvēloties ratus savam mazulim, nav vienas receptes pilnīgi visiem vecākiem, lai iegādātos vispiemērotāko braucamrīku. Izšķirties par labu vieniem vai otriem ratiem vajadzētu, galvenokārt, ņemot vērā jaunās ģimenes dzīvesvietu un ikdienas ritmu, kā arī to, lai ratus māmiņai un tētim būtu ērti stumt.
Noskaties Māmiņu Kluba raidījumu ŠEIT un uzzini, kādiem ratiem priekšroku dod Māmiņu Kluba māmiņas!
Kādi ratu parametri bija svarīgi Tev? Ieraksti komentāros!