Efektīva krūtsgalu kopšana barojošām māmiņām

Efektīva krūtsgalu kopšana barojošām māmiņām

23. Aug 2010, 11:04 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērniņa barošana ar krūti jaunajai māmiņai un mazulim sniedz tik daudz laimes pilnus tuvuma mirkļus! Bez tam ar mātes pienu bērniņš saņem visu savam vecumam un attīstībai vajadzīgo! Tomēr ne vienmēr viss izdodas tik gludi, kā gribētos. Bieži māmiņas sūdzas, ka bērns tik ļoti traumējis krūtsgalus, ka kopā ar pienu zīž arī mammas asinis. Ko darīt, lai šāda situācija neatgadītos?

 

Neierastā slodze

 

Zīdīšana maigajiem krūšu galiem ir neierasta slodze, kas var izraisīt gan krūšu galu iekaisumu, gan piepampumu, kas var beigties par ar asiņošanu un  kreveļu veidošanos.

 

Pareiza zīdīšana ir svarīga

 

Palūdz jau dzemdību nodaļā vecmātei parādīt kā pareizi mazulītis jāpieliek un jānoņem no krūts, jo pareiza zīdīšana samazina problēmu rašanās risku.

 

Saudzē krūtsgalus!

 

Dažkārt krūtsgals ir jēls, pirms ir izlabota nepareizā zīdīšanas tehnika. Tad vajadzētu darīt visu, lai neapgrūtinātu savainoto ādu vēl vairāk.

-    Krūti vislabāk mazgāt ar ūdeni, bez ziepēm.
-    Nenēsā krūšturi vai krūšturu ieliktnīšus, kas satur plastmasas daļas, kas neļauj ādai elpot
-    Lai pasargātu savainotās krūts berzēšanos gar krūšturi vai krūštura ieliktnīti, vari izmantot krūtsgalu saudzētājus(uzliktņus).


Kā kopšanas līdzekli izmanto mātes pienu

 

Ja krūtsgals ir tikai nedaudz sakairināts, lieliski palīdzēs Tavs pašas piens. Tas satur nomierinošas vielas, kas uz traumēto ādu iedarbosies pozitīvi. Apsmērē krūtsgalus ar pienu un ļauj tiem nožūt!

 

Izvēlies pareizo krūti

 

Sāc barošanu ar to krūti, kura ir mazāk traumēta. Tādejādi otrā krūtī piens tecēs vieglāk, jo ēdot bērniņš jau ir „sarietinājis” pienu krūtī.

 

Maini zīdīšanas pozas

 

Centies mainīt barošanas pozas un seko līdzi, lai mazulis būtu pareizi novietots attiecībā pret krūti. Tā viņš labāk var satvert krūtsgalu un paēst. Bērniņam katrā pusē būtu jāēd vismaz 10 minūtes.


Baro bēbīti bieži

 

Barojot bieži, bērna izsalkums nav tik liels un viņš zīž mazāk kāri. Tas saudzē krūtis! Bez tam krūts nav tik pilna ar pienu un bēbītim ir vieglāk to satvert.

 

Turi krūtis sausas

 

Patstāvīgs mitrums un slapji krūštura ieliktnīši veicina brūču rašanos. Tādēļ vienmēr rūpējies, lai krūtis būtu sausas!

 

Saule un gaiss

 

Daudz saules gaismas un svaigs gaiss krūtsgaliem nāk par labu. Sniedz savām krūtīm gaisa peldes, tomēr izvairies no tiešiem saules stariem pārāk ilgu laika periodu. Krūtsgali var arī saulē apdegt!

Ziemā saules gaismas efektu vari sasniegt ar infrasarkano staru lampu.

 

Ja nekas nelīdz...

 

Ja krūšu gali ir stipri savainoti vai pat jēli, tad jāņem talkā dekspantenolu saturošas ziedes, lai sadziedētu sakairinātās un sāpošās krūtis. Pēc ēšanas uz krūšu galiem uzklāj smēri un līdz nākamajai barošanas reizei tai būtu jau jāsasūcas ādā. Ja tā nav, paliekas var vienkārši maigi nomazgāt.

 

Garmastan® - taukvielas nesaturošs krēms ar gvajazulēnu krūšu galu kopšanai.


 

  • Garmastan® saglabā krūšu galus un ādu ap tiem mīkstus un elastīgus -  pasargājot tos no plaisāšanas, rūpējoties par tiem un aizsargājot
  • Garmastan® kūst ķermeņa temperatūrā, tādēļ to ir viegli un ērti uzklāt uz jutīgās ādas
  • Garmastan® ir bez smaržas, nesatur taukvielas, tādēļ ir viegli nomazgājams gan no ādas, gan arī no veļas
  • Garmastan® nesatur krāsvielas, aromātiskās eļļas, lanolīnu


Ziemeļ- un Dienvidamerikā augošā gvajaki koka sastāvdaļu aizsargājošās un pretiekaisuma īpašības bijušas zināmas jau kopš seniem laikiem. Iezemiešu zināšanas tika izmantotas Garmastan krēma radīšanā. Garmastan® krēms satur zilo gvajazulēnu, ko iegūst no gvajaki koka ēteriskās eļļas.


 
Lietošana.

 

Garmastan® krēmu jāuzklāj plānā kārtiņā uz krūšu galiem un apkārtējās ādas pēc katras zīdīšanas. Atkārtot, cik bieži nepieciešams. Ja krūšu gali ir ļoti jutīgi, krēmu var uzziest uz sterilas salvetes vai krūšu ieliktņiem. Lai izsargātos no bērna saskares ar svešām vielām, vispārējais ieteikums ir nomazgāt krēmu pirms bērna zīdīšanas.

 

Ja krūtis ir īpaši jutīgas, Garmastan® krēmu var sākt lietot pirms laktācijas perioda. Sākot no grūtniecības astotā mēneša, Garmastan® krēmu pēc dušas var uzklāt krūšu galiem, lai tos sagatavotu mehāniskajai iedarbībai, kāda radīsies bērna zīdīšanas laikā.
 

Sastāvdaļas

 

PEG-8, PEG-75, Aqua, Sorbitol, Sodium Metabisulfite, Guaiazulene, Cetylpyridinium Chloride.
 
Ražotājs: PROTINA GmbH, Adalperostr. 37, 85737 Ismaning, Vācija