Topošajai māmiņai ir svarīgi kustēties regulāri

02. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kustības grūtniecības laikā ir ļoti svarīgas, taču topošās māmiņas nereti satraucas par to, ka fizisko aktivitāšu laikā varētu nodarīt pāri puncī augošajam mazulim. Tāpēc vaicājām Rimi Bērniem fiziskās sagatavotības ekspertam, sertificētam fitnesa trenerim Kārlim Birmanim, kas topošajai māmiņai būtu jāatceras, gaidību laikā nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm. 

Par savu veselību svarīgi rūpēties ikvienam, tāpēc arī grūtnieces nav izņēmums, un gaidību laikā ir svarīgi palikt kustībā, tādējādi parūpējoties par savu un mazuļa veselību. 

Fitnesa treneris Kārlis Birmanis norāda, ka grūtniecēm, veicot jebkurus vingrinājumus, ir svarīgi ievērot komfortablu sajūtu: “Jāņem vērā, ka grūtnieču vingrošanai galvenais kritērijs ir veselības uzturēšana nevis atlētisku mērķu sasniegšana vai fizisko spēju attīstīšana.”

Šī iemesla dēļ grūtniecēm ieteicami vingrinājumi, kas atbilst viņu ierastajam dienas ritmam un ir atbilstoši iepriekš pildītajiem vingrinājumiem un fiziskajai sagatavotībai. Tāpēc svarīgi ņemt vērā, ka tad, ja topošā māmiņa iepriekš nekad nav vingrojusi un nodarbojusies ar fiziskajām aktivitātēm, vingrošana jāuzsāk pakāpeniski, vadoties pēc savām sajūtām. Starp vingrinājumiem ar augstāku piepūli vai elpas aizturi ieteicams atslābināties un paelpot.

Ja kāda vingrinājuma laikā topošā māmiņa sajūt sāpes, svarīgi atcerēties, ka ikvienas sāpes ir signāls par kaut ko bīstamu veselībai, tāpēc grūtniecei vajadzētu izvairīties no šādiem vingrinājumiem un kustībām.

Lai gan grūtniecības periodā fiziskajām aktivitātēm nevajadzētu būt tik intensīvām, tas nenozīmē, ka topošajai mammai vajadzētu sevi ierobežot. “Tieši otrādi, gribētu topošās māmiņas iedrošināt kustēties regulāri nevis reti un grūti,” teic sertificēts fitnesa treneris Kārlis Birmanis.