Tiekam pie mazuļa: Tatjanas stāsts

Tiekam pie mazuļa: Tatjanas stāsts

04. Oct 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Paldies ikvienam, kurš uztic mums savus stāstus. Šoreiz lasi Tatjanas garo ceļu līdz brīnumam - bērniņam.

Tatjana stāsta, ka viņu cīņa aizsākās 2009.gadā, kad uzzināja, ka ir stāvoklī. Diemžēl, prieks bija īss, jo sākās smērējumi. “Ārste teica, ka ir spontānais aborts, un aizsūtīja mani mājās. Nākošās dienas vakarā nokļuvu slimnīcā ar stiprām sāpēm. Plīsa olvads, bija iekšējā asiņošana. Diemžēl, bija ārpudzemdes grūtniecība,” sāpīgo pieredzi atceras Tatjana. Turpmākie mēģinējumi tikt pie bērniņa bija neveiksmīgi, tāpēc 2011.gadā tika veikta laparoskopija. Tās laikā tika konstatēts, ka otrs olvads ir ciet, tāpēc cerības tiek pie mazuļa dabīgā ceļā ir nekādas.

Pāris nolēma doties uz konsultāciju Embrionā, kas gan bija grūts lēmums, jo Tatjanas vīrs nespēja pieņemt domu par šādu ceļu, lai tiktu pie bērniņa. Reproduktīvās medicīnas centrā pāris nodeva analīzes, kur tika konstatēts, ka arī vīra analīzes nav īsti normās. Tatjana atzīst, ka viņas sirds teikusi priekšā, ka vajadzētu izvēlēties citu ārstu, tāpēc pāris devies pie dakteres Brikunes no AvaClinik. “Izgājām pilnu stimulāciju, ieguvām 4 embrijus, tika veikti 2 transfēri, taču neveiksmīgi. Pirmajā gadījumā HCG bija negatīvs, savukārt otrajā – bioķīmiska grūtniecība,” stāsta Tatjana, atzīstot, ka pēc šī gadījuma viņi meklējuši citu ārstu, jo vēlējušies saprast, kāpēc tā noticis. Šoreiz pāris devies pie dakteres Fodinas. Atkal veikta stimulācija, iegūti četri embriji, taču rezultāts bija negatīvs. Tatjanai parādījās cista, kuru bija nepieciešams operēt. Tam sekoja laparoskopija. “Pēc atkopšanās bija atsaldēto embriju transfērs. It kā izdevās, bet ne uz ilgu laiku, jo atkal bija bioķīmiska grūtniecība,” stāsta Tatjana, sakot, ka tas bijis ļoti smagi. Ārste ieteikusi Tatjanai pārbaudīt dzemdi, tāpēc veikta histeroskopija, kuras laikā atrasts polips, kas, iespējams, bijis iemesls tam, kāpēc iepriekšējās grūtniecības bijušas neveiksmīgas. Pēc tam sekojusi stimulācija, iegūti 5 embriji, taču, diemžēl, ar neveiksmīgu grūtniecību.

Sekojusi atkal jauna cista, un tās operācija, pēc kā iestājusies dabīga grūtniecība, kas bijis liels brīnums, taču ne uz ilgu laiku. “Man likās, ka zeme sabrūk zem kājām,” par sāpīgo ceļu līdz mazulim dalās Tatjana. Ierodoties pie ārstes, viņa ieteikusi veikt vēl vienu stimulāciju un iegūtos embrijus, kas palikuši, pataupīt. Tāpēc sekojusi 4.stimulācija, pēc kuras iegūti 4 embriji, un jau sestais transfērs. Beidzot sekmīgs! “Sagaidījām pozitīvu HCG, bet bija bail, jo visu laiku bija smērējumi, taču grūtniecība attīstījās. Lai gan tās laikā bija dažādas problēmas, 36. nedēļā piedzima mūsu ilgi gaidītais puisēns. Vesels un mīļš. Es nespēju noticēt, ka pēc tāda ceļa mēs beidzot tikām pie mazulīša,” saka Tatjana. Aptuveni 9 mēnešus pēc dzemdībām Tatjanu sagaidījis vēl viens brīnums, un viņa sapratusi, ka ir gaidībās ar otru bērniņu. Piedzimis otrais dēliņš, bet vēl pēc laika – trešais mazulis. “Brīnumi notiek! Dabīgā ceļā tikt pie mazuļa mums nebija izredzes, taču izrādās, ka viss ir iespējams! Nu esam 3 dēlēnu vecāki,” saka trīs bērnu māmiņa.

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.