Tiekam pie mazuļa: Sandas stāsts

Tiekam pie mazuļa: Sandas stāsts

30. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Ar savu stāstu, kas šobrīd, diemžēl, vēl ir bez laimīgām beigām, ar Māmiņu Klubu dalījās Sanda.

Sanda kopā ar savu draugu audzina dēliņu no iepriekšējās laulības, taču pāris jau septiņus mēnešus emocionāli ir gatavs kopīgam mazulim. “Pirmais pozitīvais tests bija jūnija sākumā. Pozitīvās ziņas apstiprināja arī HCG tests, taču par gaidāmo bērniņu priecājāmies tikai dažas dienas, jo jau drīz, sākoties asiņošanai, nonācu slimnīcā. Tur konstatēja ārpusdzemdes grūtniecība, tāpēc kopā ar olvadu auglītis tika izgriezts,” ar sāpīgo pieredzi dalās Sanda. Slimnīcā pavadītajās dienās jaunā sieviete spējusi tikai raudāt, vēl jo vairāk tāpēc, ka šajā grūtajā brīdī pandēmijas ierobežojumu dēļ blakus nevarēja atrasties arī draugs.

Pāris speciāli pie mazuļa vairāk nav centies tikt, jo pēc operācijas arī iespējamība iestāties grūtniecībai sarukusi uz pusi.

Tomēr augustā Sanda sajutusies dīvaini, tāpēc ar trīcošām rokām veikusi grūtniecības testu, kas uzrādīja divas strīpiņas. Diemžēl, priecīgais notikums nav bijis ilgs, jo jau nākamajā dienā sākusies asiņošana, sāpes, kam sekojis ginekologa apmeklējums. “Ginekologs nomierināja, ka ārpusdzemdes grūtniecību neredz un, visticamāk, ir spontānais aborts,” atceras Sanda, kas arī bijis tiesa, jo tās pašas dienas vakarā auglītis izkritis. Nākamajā vizītē ginekologs apstiprināja, ka viss ir iztīrījies un, ja pāris vēlas, pēc nākamajām mēnešreizēm var mēģināt atkārtoti strādāt pie mazuļa ieņemšanas.

“Negribējām vairs ļoti steigties, tāpēc nolēmām, ka nākamajā mēnesī ovulācijas laikā izsargāsimies, bet “drošajās” dienās neizmantojām izsargāšanos,” stāsta Sanda. Pāris dienas atpakaļ viņa sajutusi tik pazīstamās velkošās sajūtas vēdera lejusdaļā. Arī tests un HCG analīzes apliecinājušas grūtniecību, taču, diemžēl, atkal sekojusi asiņošana. Trešais zaudējums septiņu mēnešu laikā.

Sanda teic, ka šobrīd vairs nevēlas domāt par tikšanu pie mazuļa. “Vakaros apguļos blakus savam dēliņam un pasakos par to, ka viņš man ir, bet, kad būsim ar draugu emocionāli tikuši piedzīvotajam pāri un, cerams, saglabājuši attiecības, arī dosimies pie ārsta,” atklāta ir jaunā sieviete, sakot, ka pozitīvs tests viņai šobrīd uzdzen tikai šaušalīgas bailes.

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.