Tiekam pie mazuļa: Ingas stāsts

Tiekam pie mazuļa: Ingas stāsts

24. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar mākslīgās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Paldies ikvienam, kurš uztic mums savus stāstus. Lūk, Ingas stāsts par to, kāds bija viņu ceļš līdz ģimenes pieaugumam!

Ingas mazulim pasaulē jānāk novembra vidū, taču ceļš līdz bērniņa ieņemšanai nebūt nebija viegls. Kā atzīst Inga, ar bērniņa ieņemšanu viņi nav steigušies, jo kā liela daļa pāru uzskatījuši, ka sākotnēji jāuzceļ māja, jāapprecas, jāveido karjera. “Pie bērniņa sākām mēģināt tikt pirms 6 gadiem, taču nesapratām, kāpēc tas neizdodas. Sekoja ārsta apmeklējums, kurš norādīja, ka jāmēģina gadu, un tikai tad, ja neizdodas, jāvēršas pie ārsta, tāpēc turpinājām dzīvot un cerēt uz ģimenes pieaugumu,” stāsta Inga, norādot, ka pēc laika vien attapusies, ka pagājuši jau 3 gadi, taču mazuļa vēl nav. 

Draugi Ingai ieteikuši EGV klīniku, kurp devušies abi ar vīru. Klīnikā nozīmētas neskaitāmas analīzes, un trešajā vizītē tika pateikta problēma un ierosināts Ingai veikt nelielu operāciju olvadiem. Operācijas laikā klīnikā Aiwa konstatēts, ka Ingas olvadi ir pilnībā aizauguši, tāpēc nespēj pildīt savu funkciju. Ingas olvadi tika pilnībā izņemti. “Pirmo reizi saskāros ar diagnozi “neauglība”. Emocijas bija lielas, bija smagi pieņem to, kas ar mani notiek, bet ārsti vienmēr iedrošināja un teica, ka spēj palīdzēt,” ar piedzīvoto dalās Inga.

Pāris iestājās rindā uz valsts apmaksātu medicīnisko apaugļošanu, bet, kamēr gaidīja pienākam savu rindu, devās uz Ģenētikas centru, kur tika veiktas ģenētiskās analīzes. To laikā Ingai tika konstatēta ģenētiska slimība, taču, tā kā viņa ir tikai slimības pārnēsātāja, bet vīram šīs slimības nav, abu ģenētiku drīkst krustot.

Gadu pēc iestāšanās rindā uz medicīnisko apaugļošanu, pāris saņēmis vēstuli, ka ir piešķirti līdzekļi apaugļošanai.
“Viss sāka notikt ļoti ātri – vizīte pēc vizītes! Bija jāsāk stimulēt olnīcas ar specifiskiem medikamentiem, bet pēc noteikta laika tika veikta procedūra, kuras laikā izņēma saaudzētās olšūnas. Šīs olšūnas tika apaugļotas ar vīra spermatozoīdiem,” par procedūru stāsta Inga. Pēc pāris dienām pāris uzzinājis, ka ir izdevies iegūt divus ļoti labas kvalitātes embrijus. Apmēram pēc mēneša tika nozīmēts datums medicīniskajai apaugļošanai. “Šo dienu atceros gluži vai pa minūtēm! Procedūra bija ļoti mierīga, vīrs varēja doties ar mani un piedalīties,” stāsta topošā māmiņa. Pēc pāris dienām pāris uzzinājis, ka procedūra ir izdevusies, taču ārste tik un tā ieteikusi pirmos mēnešus pavadīt mierīgi.

Šobrīd Inga ir grūtniecības 8.mēnesī, un kopā ar vīru ļoti gaida pasaulē ierodamies savu mazulīti.

Pāris teic lielu paldies savai ārstei Zanei Vītiņai, bez kuras zināšanām un iedrošināšanas nekas nebūtu izdevies.

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt mākslīgo apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.