Tiekam pie mazuļa: Ievas stāsts

Tiekam pie mazuļa: Ievas stāsts

28. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Šoreiz ar ar savas ģimenes ilgo un emocionāli grūto ceļo līdz lielajam dzīves brīnumam – mazulim – dalījās Ieva.

Kopā ar vīru Ieva ir kopā jau no skolas laikiem, bet pēc 10 gadu draudzības abi nolēma, ka ir pienācis laiks bērniņam. “Pēc kāzām sākām plānot ģimenes pieaugumu. Pagāja 6 mēneši, bet nekā. Domājām pagaidīt vēl kādu laiku,” stāsta Ieva, atklājot, ka viņai vienmēr bijušas sāpīgas mēnešreizes, taču mamma vienmēr mierinājusi, ka pēc bērniņa piedzimšanas tās kļūs vieglākas. Savukārt ginekoloģe ikgadējās vizītēs Ievai pamanījusi cistas, taču līdz ar hormonālās kontracepcijas lietošanu tās pazudušas.

Kad mazulis nebija pieteicies vēl pēc 2,5 gadiem, Ieva sākusi interesēties par iemesliem, savukārt ginekoloģe izrakstījusi ovulāciju veicinošanas zāles, kas, diemžēl, nedeva cerēto rezultātu.  Papildu tam, ģimene izmēģinājusi arī ovulācijas testus un dažādus medikamentus.

Ieva teic, ka vērsušies pie speciālista – dr. Evas Barkānes klīnikā Embrions. Pāris pieteicies valsts apmaksātajai medicīniskajai apaugļošanai, taču rinda tobrīd uz priekšu virzījusies ļoti lēni. Tikmēr pēc ārstes rekomendācijām pāris izmēģinājis stimulējošus medikamentus, taču bez rezultātiem.

Ievai uzstādīta diagnoze “policistisko olnīcu sindroms”. Lai arī ar šo diagnozi var iestāties grūtniecība, taču Ievas gadījumā tā nenotika. “Aptuveni gadu šo klīniku saucu par savām otrajām mājām, jo vizītes bija teju katru nedēļu. Uz priekšu viss gludi negāja, jo olnīcas nereaģēja uz medikamentiem, bet pēc olnīcu punkcijas un apaugļošanas daktere zvanīja un teica, ka ir tikai viens labi apaugļojies embrijs. Tikai viens… mēs ar vīru cerējām, ka tas ir mūsu mazais brīnumiņš. Mūsu vienīgais un vismīļākais eņģelītis,” atceras Ieva. Pēc mēneša pāris devās uz klīniku, kur tika veikta embriotransfēra procedūra, savukārt pēc 10 dienām bija jāveic HCG analīzes. “Analīžu rezultātus gaidījām ļoti straukušies,” atceras Ieva.

Analīžu rezultāti, diemžēl, bija negatīvi, kā rezultātā pāra dzīve sabruka. “Man tik ļoti sāpēja! Atceros to rītu, kad atnāca rezultāti. Vīrs bija darbā, viņš nespēja parunāt pa telefonu. Es raudāju. Todien pie manis atbrauca mamma. Mēs abas gulējām gultā un raudājām,” par smago un garo ceļu līdz mazulim stāsta Ieva.

Pēc 1,5 gada pāris bija gatavs mēģināt vēlreiz. “Šajā laikā man bija ļoti sāpīgi redzēt laimīgus vecākus ar mazuļiem. Man bija žēl sevis, žēl mūs, jo visu laiku pavadīja jautājums, kāpēc tā notiek tieši ar mums,” teic Ieva.

Ieva ar vīru atgriezās iepriekšminētajā klīnikā pie tās pašas dakteres ar domu mēģināt kaut 10 reizes, ja tas būs nepieciešams. Salīdzinot ar pirmo reizi, otrā reize jau šķitusi vieglāka un zināmāka. Šoreiz procedūra pārim aizņēma aptuveni 6 mēnešus. “Kad daktere piezvanīja un teica, ka ir 3 ļoti labi embriji, mēs ar vīru gavilējām!” par priecīgo notikumu stāsta jaunā māmiņa. Šī reize pārim bija veiksmīga, jo tests izrādījās pozitīvs, un nu pāris jau 5 mēnešus audzina savu vislielāko dārgumu – dēliņu.

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.