Tiekam pie bēbīša: Olgas stāsts

Tiekam pie bēbīša: Olgas stāsts

26. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Par savu ceļu līdz mammas lomai stāsta Olga.

Olga ar vīru ir kopā jau astoņus gadus, un jau kopš attiecību sākuma abi sapņo par kopīgu mazuli. Jānorāda, ka Olgai jau ir dēls no iepriekšējām attiecībām.

“Trīs gadus mēģinājām tikt pie mazuļa dabīgā ceļā, bet nekas nesanāca. Izgāju visas pārbaudes, bet ārsti vien plātīja rokas un teica, ka ar mani viss ir labi. Ieteica pārbaudīt vīra veselību,” stāsta Olga, sakot, ka vīrs sākotnēji pārbaudēm nav piekritis, tāpēc viņa kritusi depresijā, jo ļoti vēlējās uzdāvināt vīram pirmo, bet sev – otro bērniņu. Paejot laikam, izejot cauri grūtajam pārbaudījumam un ar vīru atkārtoti pārrunājot šos jautājumus, abi nolēmuši vērsties medicīniskās apaugļošanas klīnikā. Olga sazvanījusies un pieteikusies uz vizīti IVF Riga klīnikā.

Pāris devās uz klīniku, visu pārrunāja ar ārstu, kurš vīru nosūtīja uz analīzēm. Pēc tam atkārtoti dodoties uz vizīti pie ārsta, viņš paziņojis, ka vīrs dabīgā ceļā nespēs radīt pēcnācējus, taču pāris var pierakstīties rindā uz medicīnisko apaugļošanu, kam arī Olga ar vīru piekrituši.

“Vīrs ļoti pārdzīvoja, ka nekas nesanāks dabīgā ceļā, un vispār neticēja tam, ka kaut kas izdosies,” atceras Olga. 

2019.gada 11.novembrī pāris saņēma vēstuli ar uzaicinājumu uzsākt medicīnisko apaugļošanu, un uzreiz pieteicās vizītei pie ārsta.

Decembrī dodoties uz vizīti klīnikā, pāri sagaidījusi ļoti laipna ārste, kurai Olga ar vīru izstāstīja savu bēdu, parādīja analīžu rezultātus. Kad ārste apskatījusi Olgu, lūgusi vīram iziet no kabineta, un Olgai teikusi, ka viņai nebūs problēmu iznēsāt bērniņu un piedzemdēt, taču vīram ir ļoti sliktas analīzes, tāpēc reāli ir tikai 1%, ka varētu kaut kas izdoties, un arī tas būtu brīnums. Olga nespēj aizmirst arī ārstes vārdus, ka redzot, cik ļoti  viņa vēlas vīram uzdāvināt bērniņu. “Tā bija. Es biju tiešām ļoti neatlaidīga, un ticēju, ka sanāks,” teic Olga. 

Ārste nosūtījusi uz visām iespējamām analīzēm, un jau nākamajā vizītē pāris pieteicās valsts apmaksātai medicīniskai apaugļošanai. “Lika mums cītīgi dzert vitamīnus, un mums jau pavasarī bija sarunāts veikt procedūru, taču visus plānus izjauca Covid-19 un ierobežojumi. Ar vīru ļoti pārdzīvojām, ka procedūru atliek un atliek. Vīram sākās panika, bet es teicu, ka viss būs kārtībā, tiksim tam pāri,” atceras Olga, piebilstot, ka uz procedūru tika jūnija sākumā.

Olgai bija jāsāk špricēt hormoni, lai veidotos olšūnas. Liktenīgajā dienā vīrs nodeva savu materiālu, un tika veikta punkcija. Pēc operācijas ārste vizītes laikā paziņojusi, ka ir ļoti labs rezultāts, jo iegūtas 17 olšūnas, taču vīram, diemžēl, ir par maz materiāla, taču tik un tā mēģinās apaugļošanu, taču pēc tam sekojuši nākamie ārsta vārdi, pie kuriem Olga salūzusi. “Iespējams, sliktā materiāla dēļ apaugļosies viena, varbūt…,” teikusi ārste. Pie šiem vārdiem Olgai sākusies panika, taču prāts teicis, ka viss būs labi. Lielā olšūnu skaita dēļ atlikta embriona ielikšana, jo Olgas organismam bija jāatpūšas. Norādīts, ka tas varētu notikt jūlijā.

Izejot no ārsta kabineta, Olga samīļojusi savu vīru, sakot, ka viņiem viss izdosies. 

Pāris gaidījis nākamo dienu, lai uzzinātu rezultātu, un saņēmis priecīgu ziņu, ka veiksmīgi apaugļotas 14 olšūnas! “Es no laimes lēkāju un priecājos, vīrs tam nespēja noticēt,” stāsta Olga. Priekšā gan bijis vissvarīgākais, jo vajadzēja sagaidīt, cik no tām izdzīvos līdz piektajai dienai. Piektajā dienā pāris saņēmis lieliskus jaunumus – sanākušas septiņas šūnas! Tās visas iesaldētas, bet vislabākajam embrionam pāris piekrita veikt ģenētiskās pārbaudes, lai būtu droši, kā tas iedzīvosies, un vai bērniņš būs vesels.  Pēc divām nedēļām pāris atkal saņēmis lieliskus jaunumus, ka embrions ir derīgs pārstādīšanai.

Kad pienākusi liktenīgā vizīte pie ārstes, lai pārliecinātos, vai jūlijā būs pārstādīšana, ārste norādījusi, ka Olgas organisms vēl nav atgājis no punkcijas, tāpēc procedūra pārlikta uz augustu. “Pienāca augusts ar cerību, ka šoreiz gan viss notiks, bet atkal nekā, jo man dzemdē atklāja miomas. Es biju tik sakreņķējusies, raudāju, biju sagrauta, bet ārste mierināja, ka nevajagot steigties, labāk visu sagatavot veiksmīgai grūtniecībai,” atceras Olga.

Augusta beigās Olgai veikta dzemdes iekšējā apskate, kuras laikā secināts, ka viss ir tīrs, tāpēc var gatavoties pēdējam etapam – embriona ielikšanai. Procedūrai tika noteikts datums – 7.septembris. “Es biju ļoti laimīga, bet piesardzīga, jo likās, ka atkal kaut kas var noiet greizi. Vīrs vispār neko neteica, bet ļoti atbalstīja,” stāsta Olga. 

Olgai veiksmīgi veikta medicīniskā apaugļošana, pēc kuras bija jāgaida divas nedēļas, lai uzzinātu, vai viss izdevies. “Ļoti sevi saudzēju, bet ar vīru sarunājām, ka nepārdzīvosim, ja arī neizdosies, jo mums ir vēl sešas šūniņas,” teic viņa. Jau 10. dienā Olga sajutusies ļoti dīvaini, tāpēc nolēmusi nākamajā dienā veikt HCG testu. Viņa nopirkusi vairākus grūtniecības testus, un nākamajā rītā tests, par brīnumu, uzrādīja blāvas divas svītriņas. Olga nodevusi arī asins analīzes, kas apstiprinājušas aizdomas. Parādot rezultātu vīram, viņš tam nespēja noticēt un bija šokā. Arī vēlāk veiktie testi apstiprināja grūtniecību.

Noteiktajā datumā Olga devusies uz klīniku, kur ārste apsveikusi ar grūtniecību un teikusi, ka zinājusi, ka viss izdosies, vien piebilstot, ka pēc trim gadiem gaida atkārtoti uz nākamo grūtniecību.

“Es biju vislaimīgākā sieviete pasaulē brīdī, kad atvedu mazuļa pirmo bildīti. Vīrs tikai tad noticēja notikušajam un bija ļoti laimīgs,” atceras Olga. Pāris jau sešus mēnešus ir vecāki dēliņam.

Daloties ar savu laimīgo stāstu, Olga saka, ka sajūtas nevar ne izstāstīt, ne aprakstīt, taču viens gan ir skaidrs – nekad nevajag padoties, ir tikai ļoti jātic.

 

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.