Superbēbis 2024: Topošās māmiņas masāža

27. Feb 10:25 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Topošā māmiņa Egita atzīst, ka šajā gaidību periodā virsroku ņēmis nogurums un nespēks. Tas nav nekas pārsteidzošs, zinot, ka Egitai ilgstoša problēma bijis dzelzs deficīts. Lai šo problēmu novērstu, svarīgi ieklausīties speciālistu padomos, jo tikai ar uzturu gaidību laikā vajadzīgo dzelzs līmeni uzturēt var būt sarežģīti.

Kad jautājums par dzelzs uzņemšanu atrisināts, ne mazāk svarīgi ir grūtniecības laikā topošo māmiņu arī palutināt, tāpēc šoreiz Egita devusies izbaudīt grūtnieču masāžu Māmiņu Kluba Vecāku skolā, jo mazā Superbēbīte mammas puncī dūšīgi aug, līdz ar to jaunajai māmiņai ar katru nedēļu izteiktākas kļūst muguras sāpes.

MASĀŽA TOPOŠAJĀM UN JAUNAJĀM MĀMIŅĀM

Māmiņu Kluba masāžas speciāliste, stresa, miega un atjaunošanās koučs Liene Bogdanova norāda, ka grūtniecības laikā sievietei novirzās smaguma centrs, tāpēc mugurkaulam un visiem pārējiem muskuļiem tam jāpielāgojas. “Tāpēc var rasties spriedzes sajūta plecu zonā, sprandā, jostas daļā. Ar masāžas palīdzību var palīdzēt atslābināties, lai mugura justos brīvāka,” skaidro L. Bogdanova. 

Uz topošajām māmiņām paredzētu masāžu var doties jau no gaidību 1. mēneša līdz pat pēdējām grūtniecības nedēļām.

Papildu tam, ka masāža uzlabo pašsajūtu, tā sniedz arī nomierinošu efektu, kas izlīdzsvaro nervu sistēmu, kā arī papildus notiek aktīvāka vielmaiņa, līdz ar to mazinās tūska, savukārt masāžas eļļa palīdz izvairīties no striju veidošanās.

Atceries, ka grūtniecības laikā būtu ieteicams pēc iespējas mazāk laika pavadīt nekustīgi, esot sēdus pozīcijā dīvānā. Sēdēšanai izmanto virsmas, kas ļauj ķermenim sasvērties uz priekšu.

MASĀŽA TOPOŠAJĀM UN JAUNAJĀM MĀMIŅĀM

Eksperts

Liene Bogdanova

diplomēta masiere un jogas pasniedzēja
Liene Bogdanova Vecāku skolā