Rēzus faktora nesaderība – kā tā ietekmē grūtniecību un mazuli?

Rēzus faktora nesaderība – kā tā ietekmē grūtniecību un mazuli?

03. Aug 2019, 06:50 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kāda topošā māmiņa vēlas uzzināt, „kā, un cik ļoti, gaidāmā bērna veselību, kā arī grūtniecības norisi var ietekmēt rēzus faktoru nesaderība?”

Konsultē vecmāte Inese Kampusa. 

Vecmāte atklāj, ka lielākais satraukums varētu būt gadījumā, ja grūtniecei ir 0 grupas rēzus negatīvās asinis, kā arī citu asins grupu rēzus negatīvās asinis.

„Tad, ja sievietes partnerim ir rēzus negatīvās grupas asinis, nekādu problēmu nav. Turpretī, ja viņas dzīvesbiedram ir rēzus pozitīvās grupas asinis, grūtniecības laikā, noteiktos periodos sievietei tiek ņemtas analīzes uz rēzus antivielām.

Tad, ja tās ir negatīvas, profilaksei topošā māmiņa saņem antirēzus imunoglobulīna injekciju, kas mazina iespēju antivielām rasties.

Arī gadījumā, ja sievietei ir rēzus negatīvās grupas asinis un viņai, diemžēl pirmais ir bijis aborts, viņai injicē antirēzus imunoglobulīnu, lai ar nākamo reizi bērnam nepalielinātos antivielu rašanās risks,” skaidro Inese Kampusa.

Tad, ja māmiņai ir rēzus negatīvās grupas asinis, bet bērniņam – rēzus pozitīvās grupas asinis, arī tad, 72 stundu laikā pēc dzemdībām jaunajai māmiņai tiek injicēts antirēzus imunoglobulīns, kas mazinās antivielu rašanās iespēju nākamo bērniņu gaidību laikā.

Māmiņu Klubs

Vai arī tev ar savu partneri vai bērniņu ir rēzus faktoru nesaderība?