No 1. aprīļa Dzemdību namā atvieglojumi Covid vakcinētajiem

No 1. aprīļa Dzemdību namā atvieglojumi Covid vakcinētajiem

31. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No 1. aprīļa Dzemdību nama Uzņemšanas nodaļā hospitalizētām grūtniecēm, dzemdētājām un nedēļniecēm, kā arī viņu pavadošajām personām vairs nevajadzēs veikt Covid testēšanu, ja paciente vai pavadošā persona būs beigusi pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19, un pēc otrās devas būs pagājušas 14 dienas.

Kā apliecinājumu veiktajai vakcinācijai jāuzrāda izdruka no e-veselības vai ģimenes ārsta izsniegta izziņa par vakcināciju, kurā norādīti vakcīnas saņemšanas datumi.

Vakcinētajām personām, tāpat kā pārējiem, būs  jāievēro standarta piesardzības mēri - jānēsā sejas maskas, jāievēro distance un bieži jāmazgā/jādezinficē rokas.

Dzemdību nams atgādina, ka stājoties Uzņemšanas nodaļā, Covid testēšana nav jāveic arī tām personām, kuras var uzrādīt Sars-Cov-2RNS testa rezultātu, ne vecāku par 72h no testa materiāla paņemšanas brīža, kā arī tām pacientēm un viņu pavadošajām personām, kas pārslimojušas Covid infekciju beidzamo trīs mēnešu laikā un var uzrādīt ģimenes ārsta vai infektologa apliecinājumu, ka persona vairs nav infekcioza.