Māmiņu Kluba māmiņas atbild: Kāda būtu ideālā topošo māmiņu aprūpe?

Māmiņu Kluba māmiņas atbild: Kāda būtu ideālā topošo māmiņu aprūpe?

26. May 2014, 00:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kad Māmiņu Kluba aptaujā lūdzām rakstīt arī par to, kāda būtu ideālā grūtniecība un sadarbība ar ārstu, citiem speciālistiem grūtniecības aprūpē, saņēmām ļoti daudz atbilžu, ko nolēmām apkopot vienā rakstā, liekot arī citām topošajām māmiņām padomāt par to, ko viņas sagaida no savas grūtniecības aprūpes un speciālistiem, kas tajā iesaistās.

Kāda būtu ideālā grūtniecības aprūpe?

 • Svarīgākais ir izglītots/kompetents/moderni domājošs/progresīvs uzraugošais speciālists. Ideālais medicīnas centrs - lai visas pārbaudes var veikt uz vietas, lai pieejami visi nepieciešamie speciālisti, ir moderna diagnostikas aparatūra.
 • Ideālās grūtniecības pamatā ir drošības izjūta, ko sniedz grūtniecību uzraugošais ārsts, viss, ko nodrošināja aprūpe un es pati - lasot, vingrojot un GAIDOT.
 • Ideālais grūtnieču centrs - viss vienā vietā - izmeklējumi, analīzes, speciālisti utt..
 • Laba attieksme, informatīvie materiāli, zinoši un kvalificēti speciālisti.. protams bez maksas, vai arī ar ļoti minimālām iemaksām.
 • Svarīga iejūtība un izskaidrošana par procesu, kas notiek un notiks. Lai parādītu jaundzimušā aprūpi un dotu padomus, kā rīkoties ar mazo.
 • Lai pie sava ginekologa tur pat uz vietas varētu veikt arī USG. Lai ar ārstu būtu labs kontakts un varētu viņam zvanī ja būtu kādi steidzami jautājumi.
 • Iegūt jebkurā laikā sev vajadzīgo informāciju. Laipna attieksme, jo topošām māmiņām tas ļoti svarīgi, pie ginekologa ciemos jābūt gaidītam arī topošajam tētim
 • Ideāla grūtniecība ir tad, ja ar mammas un gaidāmā bērniņa (bērniņu) veselību viss ir kārtībā. Sadarbībai ar ārstu ir jābūt pozitīvai, bet vienmēr ir svarīgi atcerēties, ka pozitīvam un pretimnākošam ir jābūt ne vien ārstam, bet arī mammai. Vienmēr svarīgi ir saņemt savlaicīgu, objektīvu analīžu rezultātu izskaidrojumu, kas ir arī man katrā reizē šajā grūtniecībā. Bet ideālais grūtnieču centrs ir lieta, par kuru vēl neesmu aizdomājusies. Protams, tam noteikti jābūt būtu ērtam - gan atrašanās vietas ziņā, gan arī aprīkotam ar modernu, mūsdienīgu tehniku, lai nesanāk, kā man - dakteres pieņemšanā ir vien veci svari un visai novecojis pārējais aprīkojums, grūtnieces apskates "galdu" ieskaitot, un viņai kabinetā nav pat USG. Uz USG jādodas pie cita ārsta. Attiecīgi - manu grūtniecību novēro 2 dažādi speciālisti - ginekoloģe un vecmāte. Un man ir paveicies, ka man viņas abas ļoti patīk. Var gadīties pilnīgi otrādi - ginekoloģe patīk, USG speciālists nē.. Tāpēc būtu ideāli, ja ārsts, kas novēro grūtniecību, būtu tiesīgs veikt arī USG apskates un būtu speciālists savā jomā.
 • Ideālas grūtniecības norise ir tikai grāmatās, gribās saņemt pienākošo attieksmi, vienalga no kuras Latvijas vietas topošā māmiņa ir, lai spētu personāls sniegt adekvātus pakalpojumus, paskaidrot, ja kaut ko nezin jaunā māmiņa pašā dzemdību procesā. Nevisas māmiņas var apmeklēt grūtnieču kursus.
 • Pirmām kārtām jau tā ir atsaucība, ļoti daudz grūtnieču ir satrauktas, neizpratnē ar mlj. jautājumiem. ja pretī ir pārstrādājies, pārguris cilvēks, kam pieņemšana ir "konveijera tipa", ar 15 min katrai pacientei, tas nav iespējams. Rezultātā nolaidība, paviršība, vienaldzība. Grūtniecei vajag pozitīvismu, atbalstu, laipnību. Ideāli ir ginekologa, vecmātes, dūlas/ psihologa kopdarbs. Informācijas apjoms par VISU, kas ar sievietes ķermeni notiek un VISU, kas no Valsts puses pienākas (nav iedzīvotājiem jāmaksā par to, ka viņi rūpējas par valsts nākotni, tam ir jābūt KVALITATĪVAM, VALSTS APMAKSĀTAM kopdarbam!)
 • Ideālajā gadījumā ginekologa atbalsts sāktos jau no bērniņa plānošanas brīža, jo daudzas lietas uzzināju jau esot stāvoklī, ko iespējams, pirms plānošanas vajadzēja darīt savādāk. Gribētu, lai varētu ārstam piezvanīt jebkurā saprātīgā laikā, ja radusies kāda problēma, nevis gaidīt kārtējo vizīti. Vēlētos, lai ārsts vairāk pastāsta par grūtniecības norisi, vai vismaz iesdaka, pie kādiem speciālistiem un atbalsta personām vērsties, lai šādu info uzzinātu.
 • Starp speciālistu un starp grūtnieci jāvalda savstarpējai saprašanai.Un arī izmeklējumiem jātiek veiktiem augstā un profesionālā līmenī.

Kādai, tavuprāt, būtu jābūt ideālai grūtniecības aprūpei?

Māmiņu Klubs