Tiekam pie bēbīša: Vitamīni vīrieša reproduktīvajai veselībai

15. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja daudz runāts par to, cik svarīgs ir veselīgs dzīvesveids sievietei, kura plāno bērniņu, tad par vīriešu dzīvesveida paradumiem runāts daudz mazāk, taču lieki, jo arī topošā tēta veselībai ir ļoti liela nozīme, lai mazulis pieteiktos ātrāk un būtu vesels.

Plānojot bērniņu, arī vīrietis var dot savu ieguldījumu, lai bērniņš piedzimtu pēc iespējas veselīgāks. “Vīrietim vajadzētu atcerēties, ka periodā pirms grūtniecības plānošanas ir būtiski sportot. Ja vīrietis jau ir sportists, tad uzturā nevajadzētu lietot uztura bagātinātājus, kas veicina pārmērīgu muskuļa masas augšanu,” skaidro Klīnikas EGV ginekoloģe, reproduktoloģe Dr. Viola Millere. Viņa skaidro, ka vīrietim arī nevajadzētu pastiprināti apmeklēt karstuma procedūras, jo arī pārmērīga iešana pirtī var samazināt iespējamību iestāties grūtniecībai.

Ārste norāda, ka vīrietim vajadzētu padomāt par to, cik daudz laika viņš ikdienā uzturas svaigā: “Ja visa diena pavadīta birojā, organisma rezerves izsīkst, tāpēc vīriešiem, kuru dzīvesveids nav tik veselīgs, un arī uzturs nav sabalansēts, ieteicams lietot vitamīnus.”

Aptiekās pieejams, piemēram, vitamīnu komplekss "Wellman Conception", kas speciāli paredzēts vīrieša auglības veicināšanai. “Jo labāka būs spermas kvalitāte, jo lielāka iespējamība, ka bērniņš pieteiksies ātrāk un būs veselīgāks,” uzsver Klīnikas EGV ginekoloģe, reproduktoloģe Dr. Viola Millere. Par savu dzīvesveidu vīrietim vajadzētu sākt domāt jau 4 – 6 mēnešus pirms mazuļa ieņemšanas, jo spermatozoīdu nobriešanas ilgums ir 3 – 4 mēneši. Tas nozīmē, ka tas, kā topošais tētis būs dzīvojis 3 – 4 mēnešus pirms bērniņa ieņemšanas, atspoguļosies arī uz mazuļa veselību.