Gaidot Superbēbi: Kā pavadīt grūtniecības laiku?!

Gaidot Superbēbi: Kā pavadīt grūtniecības laiku?!

08. Jul 2013, 07:39 Liene MāmiņuKlubs.lv Liene MāmiņuKlubs.lv

Kas ir tās lietas kuras Tavuprāt, noteikti jāizdara grūtniecības laikā? 

Skaidrs ir viens - jābūt laimīgai un ar prieku jāgaida TAS MIRKLIS! 

Izdomāju, ka jāpadalās ar saviem grūtniecības piedzīvojumiem..  kuru katru dienu jau vairs nebūšu stāvoklī! Kurā mirklī - ja zinātu - pateiktu :)

Tad nu sāksim ar to, ka bērniņa gaidīšana sākas ziemā! ārā diezgan ausksts un milzum daudz plānu - kā sniegoto gadalaiku pavadīt! Plānus nācās mainīt :) sniega dēlis atrada jaunus saimniekus, bet mēs, topošie vecāki, devāmies sen karotā ceļojumā - nu jau tā baudīšana bija ieguvusi citu kvalitāti! Daktere ļāva sēsties lidmašīnā un doties 12 stundu lidojumā - tad nu - ceļojuma čemodāns tika sakrāmēts un pirmais kopīgais ceļojums ar Superbēbi - darīts :) 

20130706220125-32494.jpg

Grūtniecība nav slimība, vai ne? un sevišķi, ja nemoka slikta dūša un kādas citas problēmas, tad ceļojuma plānus atlikt nevajag :) Sevišķi - aizbraucot uz kādu eksotisku vietiņu - emocionālais un arī fiziskais baudījums ( augļi, saule, ūdens, smiltis) noteikti nāks par labu gan topošajai māmiņai , gan bebim.

Dodoties tālāk pa grūtniecības garo 9 mēnešu taku noteikti nevajadzētu aizmirst arī par ziemas priekiem, kurus varbūt daudz mazākos apmēros, tomēr izbaudīt vajag noteikti - tie vienmēr liek smaidīt! Vienīgi nu jāpasargājas no kāda nepatīkama ziemas vīrusa :) 

Pastaigas ar lielo brāli, Jūrmalā, šļūkājot pa ledu un pikojoties noteikti man kā topošajai mammai, bija daudz noderīgākas un veselīgākas kā sēdēšana mājās! 

Vienvārdsakot - ja Tev tur puncī kāds dzīvojas - Tavs pienākums ir sevi regulāri izvest pastaigā! Neatkarīgi no laikapstākļiem! 

20130706220950-98609.jpg

Atceroties grūtniecības sākuma laiku, biju diezgan nomākta un visu laiku to vien gribējās kā ielīst mammas klāpī, lai paglauda galvu un pasaka kādu labu vārdu! tādas lielas emocionālas krīzes nāca virsū viena pēc otras.. Nebija jau tās mammas blakus, viņa prom Anglijā, tādēļ nolēmām, ka kamēr vēl ir iespēja ir jāaizbrauc apciemot mammu, jo nevar zināt cik viegli vai grūti ies, kad būs bebis maziņš.. un vai izdosies mammu satikt līdz dzimšanai.. Tad nu atkal, atļauja no dakteres un laižam pirmajā ceļojumā uz Angličāniju - tā Angliju saucam mūsmājās :) Nu jau ar nelielu puncīti, braucam lūkot kā tur mīļajiem laimes zemē iet! 

20130706222138-73810.jpg

Jātzīst gan, ka šis lidojums nebija īpaši patīkams, jo sliktā dūša lidmašīnā un nepatīkami velkošās sajutas vederā likā saprast ka šis ir pēdējais lidojums šīs grūtniecības laikā! 

Skaidrs, ja izvēlies lidot grūtniecības laikā, tad nu komfortam grūtniecības laiā lidojot - ir milzīga nozīme!  Viennozīmīgu iesaku kādu lielo aviokompāniju, piemēram, Turkish airlines - cits serviss, citas sajūtas, cita kvalitāte un ne vienmēr - tā dargākā! 


Tātad, ziemīgas pastaigas un lidojumi - darīts, tuvojas pavasaris, jāsāk domāt ko pasākt! Nu tad nu nokļuvu Māmiņu klubā :) Par ko pašai milzīgs prieks, jo diez vai, ka daudzas no lietām, ko piedzīvoju grutniecības laikā būtu izbaudījusi, ja ne Māmiņu klubs! 

Tā tad - pirmā lieta - iepazinos ar dūlu Katrīnu Puriņu - brīnišķīga jauna sieviete, pie kuras ikviena māmiņa var doties pavingrot :) Un kas zin, kļūt arī par Katrīnas dūlojamo :) Man vingrošana patika, prieks satikt arī citas topošā māmiņas! Tāda čupošanās grūtniecības laikā ''uzmundrina gan prātu gan ķermeni':) ( aizņēmos saukli no kāda ne visai veselīga dzēriena :) 

 

Tā pat mēģināju atrast sevi arī jogas nodarbībās! Viss ar viņām kārtībām tikai tās laikam tomēr nav domātas man - jūtos tik neveikli un stulbi, atvainojos par rupjībām, ja nevaru iesēsties lotosa pozā tā kā pārējās māmiņas! Bet elpot gan var iemācīties ļoti haromniski un lietderīgi! Reizēm elpošana jogas laikā kļuva par vienīgo veidu kā sevi nomierināt pēc diezgan saspringtas dienas, jo jāpiebilst, ka reāli atvaļinājumā devos tikai pirms 2 nedēļām. Visu laiku gan stradāju, gan mācījos! tada elpošana palīdz sakārtot iekšējo nemieru! uz jogu arī gāju Māmiņu klubā pie Ilvitas! 

 

Ja runājam vēl par Māmiņu klubu un lietām, kurām esmu pieķērusies - masāža, masāža, masāža! 

Es nezinu ko darīšu bez grutnieču masāžas pēc dzemdībām! Noteikti iešu masēt nost to, kas pa daudz! :)) Natālija, masierīte, kuru var satikt Vīlandes ielā ir brīnišķiga meistare - vismaz viņas rokas spēj darīt mani laimīgu :) Ne katram izdodas iemidzināt sievieti :) Katru reizi, atkal un atkal no jauna, viņa zināja, kuras ir tās vietas, kurām jāpievērš īpaša uzmanība! zinu, ka līdz dzemdībam teju trīs soļi, jo iekšā neviens taču vēl nav palicis, uz masāžu eju un iešu līdz pēdējam brīdim! 

20130706224505-78950.jpg

Un vispār, Natālija pastāstīja, ka masāža arī pēdējā trimestrī nav neka slikts, daudz dzirdēts par to, ka gluži tāpat kā sekss, masāža varot stimulēt dzemdības utml - Var, bet tikai strādājot uz konkrētiem punktiem kaklā un virs papēža - teicu, ka īpaši stimulēt nav nepieciešams :) 

Gaidīsim dabīgi :) 

 

Šķiet, ka nu jau dikti gari esmu sarakstījusi! Bet tas vēl nebūt nav viss! Nākamajā blogā paturpināšu, iespējams arī ar kādu pikantāku tēmu, gan par punča fotosesiju, gan attiecībām un mantu meklēšanu, bet nu pagaidām, grūti pašai noturēt uzmanību, kur nu vēl Jūsu :)  

Tagad Tava kārta pastāstīt, kas ir tas, ko Tu dari grūtniecības laikā, vai ko darīji, kamēr biji stāvoklī? Varbūt tas iedvesmo kādu topošo māmiņu jauniem, vēl nebijušiem piedzīvojumiem?

08. Jul 2013, 18:32 aab

ir ir - kaut kādā mirklī parādās tāds Herkulesa tvēriens, ka brīžiem pašai šķiet, ka aizmirstās, ka esmu stāvoklī 😀

08. Jul 2013, 18:30 lasmane

tavas prioritaates var mainiities gruutnieciibas laikaa! Man tā bija! Sākumā, kad neko nevarēja redzēt, varēja iet un dar;it, es biju norakusies kā tāds kurmis alā! 😀 Bet tagad, ārprātīgi grūti mierā nosēdēt! gribas mesties piedz;īvojumiem, kaut kur braukt, piedalīties, skatīties.. Vīrs visu laiku man atgādina - tu taču esi stāvoklī, tuliņ jādzemdē, viņš tik ļoti uztraucas un arguments - ''ja es jūtos labi, tad arī bebim viss kārtībā'', viņu nespēj pārliecināt! 😀 Bet uz noslēguma koncertu Mežaparkā tomēr viņu pierunāju aizbraukt 😀

aab aab 08. Jul 2013, 13:43

es arī paspēju izdarīt visu ko. sākot ar darbu - "izvadīju" no skolas 9.klasi, cītīgi strādāju, rakstīju ES projektu (kur zināms, ka piekasās pie katra mazākā sīkumiņa) mājās - kārtoju drēbītes, braukajām ar vīru pie draugiem, ēdu ogas (man šķiet, ka tā bija pirmā vasara, kad TĀ ēdu ogas), bijām 3 kāzās, svinējām savu kāzu jubileju, līgojām utt..... ai, tas laiks bija TIK foršs!

08. Jul 2013, 12:58 zubavnieks

Nevajag lieli riskēt, bet no visa atteikties arī nevajag.. Tavs bebis puncī būs laimīgs, ja tu būsi laimīga 😀 Tādēļ - dari lietas, kas Tev sagādā prieku!! Neatsakies no tā! jo izbaudīt lietas un mirkļus esot stāvoklī - baudīt dubultā! 😀

meiva meiva 07. Jul 2013, 23:51

Liene, pilnībā Tev piekrītu,ka grūtniecība nav slimība, lai gan .... ir dzirdēts ka nelabums mammu moka visus 9 mēnešus. Un ja tā būtu es, tad gan diez vai piekristu šai teorijai. 😀
Pirmos mēnešus sliktās dūšas dēļ atcerēties negribu, bet tālāk jau bija super labi. Tāda enerģija k'ā grūtniecības laikā, sākot no 5 mēneša man mūžā nebija bijusi. Strādāju līdz pēdējam. Apmeklēju koncertus, baletu, operu, kino. Tikos ar draugiem. Un kuģoju, jo mans darbs daļēji ar to saistīts.
Daudz staigāju, tas man palīdzēja sakārtot domas par gaidāmo notikumu. Vēlreiz "iziet" cauri nepieciešamo lietu un darāmo darbu sarakstiem.
Bet visvairāk par visu es mīlēju sevi 😀

07. Jul 2013, 16:28 siiiceee

Khe, khe 😀 ja par remontu, tad nebeedaa.. mes ar vel visu neesam lidz galam sadariijusi 😀 tas viss pie lietas 😀

siiiceee siiiceee 07. Jul 2013, 10:48

piekrītu par to ,ka grūtniecība nav slimība un aktivitātes nevajag nobīdīt malā ,bet padarīt adekvātākas stāvoklim 😀
pašlaik esmu 27. nedēļā, un katru dienu eju pastaigās ar saviem suņukiem, vismaz divas reizes dienā. apmeklēju grūtnieču vingrošanu, jo tā tiešām dod pozitīvas emocijas ,kaut vai satiekot vēl lielpunčus un papļāpājot.😀
un runājot par ceļošanu,jautāju savai vecmātei ,vai drīkst, jo tiku sabaidīta ar visādiem stāstiem, tad no vecmātes saņēmu nomierinošu un pārliecinošu atbildi- viss, kas man raisa pozitīvas emocijas, arī mazulim nāk par labu /protams,ar atkāpi,ja grūtniecībā nav sarežģījumu/ , tad nu laidām 10 dienas uzņemt D vitamīnu lielās devās un punča iemītnieks tika apsegts ar mitru dvielīti un lutināts ar augļiem un ogām ,kuras Lv tikai tagad parādās. bet ,līdzīgi ,kā Lienei, atpakaļlidojums nebija tas patīkamākais, tad nolēmu,ka šajā grūtniecībā vairs nelidošu.
vienīgi negatīvā puse,ka man ir arī neliels stress, jo tiek veikts remonts dzīvoklī un ,tad visu laiku jādomā ,vai paspēs laikā, kā būs utt. vēl meistars kaut ko čīkst pa laikam ,tādas liekas negatīvās emocijas,no kurām diemžēl nevaru izvairīties ,kā esmu jau ieradusi to darīt .
izbaudiet svētdienu! 😉

Saulite21 Saulite21 07. Jul 2013, 00:08

Atzīstos es grūtniecības laikā Ļoti daudz gulēju,jo mocīja sliktās dūšas 7mēn. Vēl biju laukos ciemos pie mammas un svinēju vēl tantes 50gad un savu 20gadu jubileju. Patiesībā jautri pavadīju laiku,jo centos justies labi un darīt ko pati vēlējos.!