Kā pareizi izvēlēties barošanas krūšturi?

Kā pareizi izvēlēties barošanas krūšturi?

22. May 2015, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs
Pastāstīsim tev šoreiz par barošanas krūšturiem, par to, kā izvēlēties tādu, kurš būtu vispiemērotākais tavām krūtīm. Krūts ēdināšanas sākumā krūtis visai strauji piepildās ar pienu, tāpēc barošanas krūšturis tiešām noderēs. Gan konstrukcijas, gan materiāla, gan pielietojuma ziņā. Sākumā tavas krūtis var būt samērā jūtīgas, tādēļ ir svarīgi atrast barošanas krūšturus, kas tev sniegtu maksimālu komfortu un būtu izgatavots no ādu nekairinoša materiāla. Tam jākalpo par labu atbalstu tavām krūtīm!

Barošanas topiņš

Parasti tie izgatavoti no elastīga materiāla, turklāt - tiem nav šuvju, kas arī ir ļoti labi, ja runājam par laktozes profilaksi. Platas lencītes lieliski atbalsta krūtis, kas uzsākoties krūts ēdināšanas procesam, ir krietni pieņēmušās apmēros. Tāpat krūtīm pielāgojas arī elastīgās topiņa bļodiņas. Topiņš ir ērts arī gulēšanai naktī. Bet tomēr - vispiemērotākais šāda veida topiņš būs māmiņām, kam ir nelielas krūtis. Sievietēm ar lielām krūtīm iesakam izmantot tomēr klasisku barošanas krūšturi, kam bļodiņas vienkārši "atpogājamas".

Barošanas krūšturis

Te katra sieviete var atrast sev piemērotāko modeli. Pārdošanā ir modeļi ar stīpiņām un bez, mīksti no kokvilnas vai arī ar cietākām, stingrākām bļodiņām. Pirmajās nedēļās pēc dzemdībām māmiņai būtu jānēsā maksimāli ērts krūšturis bez stīpiņām, vai arī jāizvēlas krūšturis ar īpaši mīkstām stīpiņām. Sievietēm ar lielām krūtīm tomēr noderēt var krūšturi ar stīpiņām, jo te vairāk jāpiedomā pie krūšu atbalsta.
 
Izvairies no:
  • pārāk cieši pieguļoša barošanas krūštura
  • krūštura ar šaurām lencītēm
  • krūštura, kas izgatavots no sintētiskiem materiāliem

Un tomēr, ja priekšroku dod sintētiska materiāla barošanas krūšturim, ieskaties, vai tā bļodiņas no iekšpuses ir kokvilnas. Kvalitatīviem krūšturiem šis pārklājums ir pat antibakteriāls.

Ņem vērā, ka kvalitatīvam barošanas krūšturim nevajadzētu mainīt savu formu daudzkārtējas mazgāšanas rezultātā.

Krūšturi ar stīpiņām vai bez?

Pastāv uzskats, ka barojošai māmiņai nevajadzētu nēsāt krūšturi ar stīpiņām. Mēs šim apgalvojumam piekrītam, ja runa ir par nepareiza, neatbilstoša izmēra krūšturi. Pārāk ciešs krūšturis ir kaitīgs nēsāšanai ne tikai barojošām māmiņām, bet arī jebkurai citai sievietei. Stīpiņas arī ir darinātas no dažādiem materiāliem,  - plastmasas, dzelzs utt. Vislabāk, ja tā ir vidējas elastības un maiga, tādu, ko nevar just krūšturī. Krūtis iespējams pat savainot, ja metāla krūšturis izduras cauri audumam.
 
Katrā gadījumā, izvēloties krūšturi, pievērs uzmanību:
  • ražotāja informācijai
  • tam, vai šis modelis tavām krūtīm ir piemērots
  • izvēlies pareizu izmēru!

Lai skaists krūts ēdināšanas process!

Māmiņu Klubs