Jaunajiem vecākiem paredzēto kursu nozīme

Jaunajiem vecākiem paredzēto kursu nozīme

25. Nov 2019, 13:11 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mūsdienās tiek piedāvāts plašs grūtnieču un jauno vecāku kursu klāsts, bet cik tad būtiski tos ir apmeklēt? Vai ir iespējams tomēr iegūt sev nepieciešamo informāciju vien no apkārtējo pieredzes, YouTube video un grāmatām? VCA poliklīnikas Ginekoloģijas dienesta vadītāja Karlīna Elksne, kā arī dakteres Ilona Kampara un Jeļizaveta Murzina dalās savā skatījumā par šo tēmu.

"Es domāju, ka topošo vecāku kursi ir labs ieguldījums. Īpaši, ja tiek gaidīts pāra pirmais bērniņš. Gan grāmatas, gan apkārtējo pieredze var būt subjektīva un nesniegt medicīniski pamatotus padomus. Kursus tomēr vada attiecīgajās jomās strādājoši profesionāļi, kuri ikdienā saskaras ar biežākām problēmām, kas jaunajiem vecākiem realitātē rodas.

Protams, ja pāris vai vismaz viens no vecākiem ir zinošs un ar pieredzi, kā arī par sevi pārliecināts, uz kursiem var neiet. Tie noteikti nav obligāti," skaidro Karlīna Elksne. Tomēr jāpiekrīt, ka no šādiem kursiem var tikai iegūt, neko nezaudējot.

Tā pat arī dakteres Ilona Kampara un Jeļizaveta Murzina piekrīt, ka grūtniecības kursi nav obligāti, bet noteikti ļoti vērtīgi, jo ļauj ne tikai sagatavoties dzemdībām, bet arī iepazīties ar dzemdību nodaļu, kas ir ļoti vērtīgi. Speciālistu domas sakrīt par to, ka šāda veida kursi būtu ļoti noderīgi īpaši pārim, kuri gaida savu pirmo mazuli. Protams, ir arī ļoti pozitīvi, ja ir iespēja dabūt padomus no ģimenes un paziņām.

Arī Māmiņu Klubs piedāvā plašu kursu klāstu topošajiem un jaunajiem vecākiem, taču ne tikai. Uzspiežot uz Māmiņu Klubs mājas lapas sadaļu Vecāku skola, jūs varēsiet iepazīties ar Māmiņu Klubs plašo kursu klāstu, kurus vada savā jomā vadošie speciālisti. Jums būs iespēja izvēlēties starp dzemdību sagatavošanas kursiem un arī citiem grūtnieču kursiem, tai skaitā arī kursiem, kas paredzēti sievietēm, kā arī māmiņām ar mazuļiem. Nodarbību piedāvājums patiešām ir plašs.

Daži no ieguvumiem, kādus gūsiet, apmeklējot grūtnieču un jauno vecāku kursus:

·       Tā ir iespēja saprast un piedzīvot, kas tieši notiks dzemdību laikā, kā arī to, kas tiek no jums sagaidīts dzemdību laikā, lai šis process varētu maksimāli veiksmīgi ritēt uz priekšu, līdz ar to tas māmiņai dod iespēju garīgi un fiziski sagatavoties šim notikumam;

·       Tas dos jaunajiem vecākiem iespēju iepazīties ar vingrinājumiem un darbībām, kuras būtu vēlams veikt arī mājās pirms mazuļa nākšanas pasaulē, kā piemēram, jaunā māmiņa gūs iespēju un laiku praktizēt pareizu elpošanu, kas ļoti palīdzēs gan pašai māmiņai, gan arī visam dzemdību procesam dzemdību laikā;

·       Tā pat arī nodarbības jaunajiem vecākiem var būt nomierinošas, jo, kā jau zināms, bez iepriekšējas pieredzes, mēs reti zinām ko sagaidīt un kā pareizi rīkoties. Tieši tādēļ šādi kursi var nomierināt pāri, ne tikai izglītojot un sagatavojot mazuļa piedzimšanai un jaunās māmiņas, kā arī mazuļa aprūpei mājās pēc dzemdībām;

·       Īpaši tad, ja pāris ir nolēmis, ka arī mazuļa tētis piedalīsies dzemdībās, tad arī šī būs lieliska iespēja jaunajam tētim uzzināt un izzināt katru no dzemdību posmiem un ko no tiem sagaidīt – kā atbrīvot jauno māmiņu no stiprām sāpēm, kā arī rīcību kontrakciju laikā.

Ieguvumu tiešām ir daudz, tādēļ aicinām grūtnieces, topošos vecākus, kā arī jaunās ģimenes izskatīt sev piemērotākos kursus un noteikti tos izmēģināt!

VECĀKU SKOLAS LEKCIJAS PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ->>>