Piesakies Grūtnieču dienai 30.novembrī un saņem garantētas DĀVANAS!

Piesakies Grūtnieču dienai 30.novembrī un saņem garantētas DĀVANAS!

29. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Drūmās un lietainās rudens dienas ir kā radītas, lai laiku izmantotu lietderīgi un iegūtu jaunas zināšanas! Jo sevišķi tad, ja gaidi pasaulē ierodamies bērniņu, ir vērtīgi iegūt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par grūtniecību, dzemdībām un jaundzimušā aprūpi, lai atlikušais gaidību laiks būtu bez liekiem uztraukumiem.

Māmiņu Klubs ik mēnesi tiešsaistē organizē Grūtnieču dienu, vienkopus pulcējot atzītākos nozaru speciālistus, lai informētu topošās māmiņas par tām aktuālajiem jautājumiem.

30.novembra Grūtnieču dienas programma:

10.10-11.10 Ultrasonogrāfija un izmeklējumi grūtniecības laikā 

Mūsdienās medicīna attīstās ļoti strauji, ļaujot arī labāk uzraudzīt grūtniecību un sekot līdzi mazulīša veselībai un attīstībai, taču kādi izmeklējumi gaidību laikā māmiņai jāveic? Par grūtniecei veicamajiem ultrasonogrāfijas un citiem izmeklējumiem lekcijā stāstīs ginekoloģe Oksana Babula.

11.15-11.55 Pirmās potes jaundzimušajam

Lai jaundzimušais būtu pasargāts, ir svarīgi, lai bērniņš saņemtu tam nepieciešamās vakcīnas, kas mazulim nodrošinās vajadzīgās antivielas, lai bērniņš augtu sveiks un vesels. Kādas potes jāsaņem jaundzimušajam, Grūtnieču dienā skaidros pediatre, bērnu infektoloģe Prof. Ilze Grope.

12.00-12.40 Kā grūtniecības laikā pārvarēt trauksmi

Grūtniecības laikā sievietes organismā notiek daudz pārmaiņu, un topošā māmiņa visbiežāk kļūst arī emocionālāka un trauksmaināk reaģē uz ikvienu notikumu. Tagad, Covid-19 pandēmijas laikā, trauksme un stress ir kļuvusi par ikdienu daudziem, nemaz nerunājot par topošajām mammām, kuras vēlas pasargāt gan savu, gan vēl nedzimušā bērniņa veselību, nemaz nerunājot par to, ka nepamet trauksme par to, kādas būs dzemdības, vai būšu pietiekami laba mamma un mācēšu aprūpēt bērniņu. Kā tikt galā ar trauksmi, kas piemeklē grūtniecības laikā, vaicāsim Dr.psych., psiholoģei, psihoterapeitei (kognitīvi biheiviorālā psihoterapija) Diānai Zandei.

12.45 - 13.15 Veselīgs dzīvesveids grūtniecei. Vēlamais VS realitāte

No grāmatu un žurnālu lappusēm, no sociālo tīklu ierakstiem paveras smaidošas topošās māmiņas, kurām ir ideāls uzturs, vienmēr pie rokas ūdens pudele, svaigi augļi, un kuras ik dienu velta pietiekami daudz fiziskām aktivitātēm, tomēr labi apzināmies, ka realitāte, vairumā gadījumu, atķiras no vēlamā un tā, ko redzam sociālajos tīklos. Vairāk par šo tēmu Grūtnieču dienas ietvaros vaicāsim uztura speciālistei, fitnesa trenerei Andai Radziņai, kura pastāstīs par to, kā savu dzīvesveidu bez lielām mokām vairāk pietuvināt  vēlamajam.

13.20 - 14.00 Joga topošajām māmiņām

Gaidību laikā kustības ir ļoti nozīmīgas, taču, ja iepriekš neesi bijusi lielos draugos ar sportu, nevajag pārspīlēt un pārslogot savu ķermeni. Tā vietā ieklausies savā ķermenī un izvēlies tam piemērotākās aktivitātes, piemēram, pastaigas, peldēšanos. Iespējams, tu sev par piemērotāko atzīsi jogu. Uz praktisku jogas nodarbību 30.novembrī aicinās jogas pasniedzēja Liene Krauze.

14.05 - 14.45 Praktiski padomi, kā sakārtot dzemdību somu

Vai tava dzemdību soma jau ir sakārtota? Vai tajā ir ielikts viss nepieciešamais? Ja vēl neesi paguvusi to paveikt un šis darbiņš ir tikai priekšā, tev īpaši noderīga Grūtnieču dienas ietvaros būs satikšanās ar vecmāti Sanitu Šidlovsku, ar kuru kopīgi sakārtosim dzemdību somu. Vecmāte dalīsies ar praktiskiem ieteikumiem, kā somu sakārtot pareizāk, lai dzemdību iestādē vieglāk būtu atrast visu nepieciešamo, kā arī stāstīs, ko obligāti jāieliek somā.

14.50 - 15.30 Dzemdību atsāpināšana un epidurālā anestēzija

Atkarībā no sāpju sliekšņa, dzemdībās var būt nepieciešama atsāpināšana. Tā var būt epidurālā anestēzija, smieklu gāze vai kāda no alternatīvajām metodēm. Bet kas atšķir šīs metodes, kura ir drošāka un kādos gadījumos izmantojamas? Par to 30.jūnijā stāstīs Marina Šarkele, anesteziologs-reanimatologs P. Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca.

 15-35 - 16.15 Dzemdības dzemdību stacionārā no iestāšanās brīža līdz izrakstīšanai. Kas būtu jāzina?

Jau pavisam drīz būs klāt brīdis, kad satiksieties ar savu mazulīti, tāpēc ir tikai saprotami, ka topošos vecākus nepamet uztraukums par to, kas viņus sagaida stacionārā. Kā notiek uzņemšana stacionārā, kurā brīdī būs jādodas uz dzemdību zāli un kas notiks pēc tam? Lai topošajai māmiņai sirds būtu mierīgāka un jau būtu zināms, kas stacionārā sagaida, Grūtnieču dienā varēsi satikt vecmāti Inesi Kampusu, kura izstāstīs visu svarīgāko, kas jāzina par dzemdībām stacionārā no iestāšanās brīža līdz izrakstīšanai.

16.20 - 17.00 Kāpēc par ūdens dzeršanu topošā māmiņa nedrīkst aizmirst arī rudenī un ziemā?

Ja vasarā atcerēties regulāri padzerties ir daudz vienkāršāk, jo siltais laiks tā vien aicina ik pa laikam iemalkot ūdeni, tad gada aukstajā periodā ar to gan tiek grēkots, jo šķiet, ka rudenī un ziemā ūdeni jādzer daudz mazāk. Tomēr tā nav tiesa - pietiekama ūdens uzņemšana topošajai māmiņai un viņas mazuļa veselībai ir svarīga ikvienā gadalaikā. Kāpēc tā, uz to atbildi sniegs uztura speciāliste Lilita Manīga.

Ko saņemsi, piesakoties Grūtnieču dienai:

  • vairākas topošiem vecākiem aktuālas lekcijas par 1 lekcijas cenu 
  • atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem no zinošiem speciālistiem;
  • iespēju skatīties pasākumu ierakstā vēl 10 dienas pēc tiešraides;
  • DĀVANIŅAS tuvākajā OMNIVA pakomātā no Māmiņu Kluba atbalstītājiem*;
  • iespēju skatīties pasākumu no jebkuras vietas gan Latvijā, gan pasaulē;
  • balvu izspēli pasākuma laikā visas dienas garumā

Kad notiks? 30.novembrī no plkst. 11.00 līdz 17.00

Kur notiks? www.maminuklubs.lv

Cik maksā? € 20

Aizpildi pieteikumu, veic apmaksu ar norēķinu karti, pasākuma dienā saņem saiti uz tiešraidi un tiekamies Grūtnieču dienā!

*Aizpildot pieteikumu, komentārā norādi sev tuvāko OMNIVA pakomāta adresi dāvaniņas saņemšanai.