Grūtnieču diena 26. aprīlī. 9 noderīgas lekcijas par grūtniecību, dzemdībām un jaundzimušo!

Grūtnieču diena 26. aprīlī. 9 noderīgas lekcijas par grūtniecību, dzemdībām un jaundzimušo!

23. Apr 20:23 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Grūtnieču diena ir kļuvusi par topošo māmiņu gaidītu ikmēneša pasākumu, kas sniedz iespēju vienas dienas ietvaros satikt vairākus zinošus speciālistus un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par gatavošos grūtniecībai, gaidību laiku, dzemdībām un arī pirmajām nedēļām kopā ar jaundzimušo.

26. aprīlī tevi sagaida 9 noderīgas lekcijas, vērtīgu balvu izlozes un, protams, arī garantētas dāvaniņas no mūsu atbalstītājiem. Un nesatraucies, ja Grūtnieču dienā esi jau ieplānojusi kādus citus darbus, jo visas lekcijas pēc tam varēsi noklausīties arī ierakstā sev ērtākajā laikā! Uz tikšanos Grūtnieču dienā 26. aprīlī!

REĢISTRĒTIES GRŪTNIEČU DIENAI

GRŪTNIEČU DIENAS PROGRAMMA

11.05 Otrā mazuļa ienākšana ģimenē “2 zem 2”

Mazuļa ienākšana ģimenē maina dzīvi. Arī tad, ja gaidāms otrais vai trešais bērniņš, līdzšinējais dienas ritms mainīsies. Tomēr, ko sagaidīt vecākiem tad, ja bērnu vecuma starpība ir pavisam neliela? Grūtnieču dienā tiksimies ar psiholoģi, KBT psihoterapeiti, Mg.art., Dr.Psych Diānu Zandi, kura dalīsies ar praktiskiem padomiem, kas palīdzēs labāk sagatavoties otrā bērniņa ienākšanai ģimenē.

11.50 Hipnodzemdības: kā tās atšķiras?

Gatavojoties dzemdībām, visticamāk, esi dzirdējusi dažādus pieredzes stāstus no draudzenēm, radiniecēm un paziņām, un apsvērusi, kādas vēlētos savas dzemdības. Kā parūpēties, lai tās būtu vieglas, harmoniskas un mierīgas? Viens no variantiem ir hipnodzemdības. Kas tās ir, kādi ir ieguvumi no tām? Vairāk par hipnodzemdībām 26. aprīlī stāstīs hipnodzemdību skolotāja Ieva Brīdaka.

12.35 Cilmes šūnas - reālais pielietojums Latvijas pacientiem

Lai gan par cilmes šūnu iespējām pēdējos gados tiek runāts aizvien vairāk, kā arī aizvien lielāks skaits topošo vecāku izvēlas tās saglabāt dzemdību laikā, tomēr joprojām ir daudzi neatbildēti jautājumi. Viens no tiem – kādas ir cilmes šūnu pielietojuma iespējas pacientiem Latvijā? Vai cilmes šūnu izmantošana ir pieejama arī dzīvojot Latvijā, vai arī šādas iespējas ir tikai tiem, kuri dzīvo ārvalstīs? Šo jautājumu Grūtnieču dienā aktualizēs ķirurģe, Cilmes šūnu bankas medicīniskā konsultante Inese Bolmane.

13.10 Dzemdības stacionārā. Kas jāzina topošajiem vecākiem?

Vairs nav aiz kalniem brīdis, kad pasaulē nāks jūsu mazulītis. Lai satikšanās būtu mierpilna un pēdējos grūtniecības brīžos būtu mazāk raižu, Grūtnieču dienā uz sarunu aicināsim Rīgas dzemdību nama vecmāti Brigitu Grīnbaumu, kura padalīsies ar noderīgu informāciju par to, kas jāzina topošajiem vecākiem par dzemdībām stacionārā.

13.55 Pēcdzemdību plāns

Daudz noteikti esi dzirdējusi par to, cik svarīgi ir uzrakstīt savu dzemdību plānu, neaizmirstot tajā iekļaut arī B scenāriju, taču kas ir pēcdzemdību plāns? Ko tajā rakstīt un ko ar to iesākt? Atbildes uz šiem jautājumiem sniegs vecmāte Stefānija Usāne.

14.40 Vegānisms un veģetārisms grūtniecības laikā

Pastāvīgi dzirdam atgādinājumus par to, cik svarīgs grūtniecības laikā ir veselīgs un sabalansēts uzturs, lai visas nepieciešamās uzturvielas un vitamīnus saņemtu gan pati topošā māmiņa, gan arī puncī augošais mazulītis. Taču kā ir gadījumā, ja grūtniece ir veģetāriete vai vegāne? Vai arī šādā situācijā ir iespēja ar uzturu uzņemt visu nepieciešamo, lai vesela būtu gan topošā māmiņa, gan arī bēbītis? Grūtnieču dienā šo jautājumu aktualizēs ginekoloģe Karlīna Elksne.

15.25 Ādas kopšana, striju profilakse un citi vērtīgi padomi

Tava āda gaidību laikā ir pelnījusi īpašas rūpes un lutināšanu! Kā rūpēties par savu ādu un neaizmirst arī par striju profilaksi, Grūtnieču dienā ar praktiskiem padomiem dalīsies Māmiņu Kluba Vecāku skolas skaistumkopšanas speciāliste Iveta Liberte.

16.10 Dzemdību sāpju mazināšanas tehnikas

Viens no jautājumiem, kas topošās māmiņas satrauc grūtniecības pēdējos metros, ir dzemdību sāpes. Jo sevišķi tāpēc, ka dzirdēti dažādi pieredzes stāsti un arī pašai jau, iespējams, ir dzemdību pieredze, satraukums ir divtik liels, jo nav divu vienādu dzemdību, līdz ar to nevari paredzēt, kādas būs tavējās. Lai palīdzētu labāk sagatavoties lielajam notikumam un nebaidīties no sāpēm, kas var pavadīt dzemdību laikā, Grūtnieču dienā tiksimies ar Starptautiski sertificētu dzemdību dūlu, Latvijas Dūlu apvienības valdes priekšsēdētāju Eviju Ridūzi-Skujiņu no Gaidību telpas, kas dalīsies ar praktiskām tehnikām, kas palīdzēs vieglāk pārvarēt dzemdību sāpes.

16.55 Pirmā aptieciņa mazulim - kas jāsagatavo?

Gatavojoties mazulīša nākšanai pasaulē, sarūpējam pirmo pūriņu – drēbītes, gultiņu, ratus un citas ikdienā nepieciešamas lietas –, tomēr nevajag aizmirst arī par mazuļa aptieciņu, lai nepieciešamības gadījumā viss nepieciešamais būtu jau mājās. Kam jābūt mazuļa aptieciņā, 26. aprīlī ar padomiem dalīsies sertificēta pediatre Sanita Mitenberga.

Ko saņemsi, piesakoties Grūtnieču dienai:

  • vairākas topošiem vecākiem aktuālas lekcijas par 1 lekcijas cenu 
  • atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem no zinošiem speciālistiem;
  • iespēju skatīties pasākumu ierakstā vēl 10 dienas pēc tiešraides;
  • DĀVANIŅAS tuvākajā OMNIVA pakomātā no Māmiņu Kluba atbalstītājiem*;
  • iespēju skatīties pasākumu no jebkuras vietas gan Latvijā, gan pasaulē;
  • balvu izspēli pasākuma laikā visas dienas garumā.

REĢISTRĒTIES GRŪTNIEČU DIENAI

Kad notiks? 26. aprīlī

Kur notiks? www.maminuklubs.lv

Cik maksā? 25 EUR

Aizpildi pieteikumu, veic apmaksu ar norēķinu karti, pasākuma dienā saņem saiti uz tiešraidi un tiekamies Grūtnieču dienā!

*Aizpildot pieteikumu, komentārā norādi sev tuvāko OMNIVA pakomāta adresi dāvaniņas saņemšanai.