Farmaceita padoms: Kā kopt ādu grūtniecības laikā

14. Nov 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Grūtniecības laikā sievietes āda var piedzīvot krasas izmaiņas. Piemēram, daudzas māmiņas skar strijas, arī tumši plankumi un āda var kļūt sausāka. Ja māmiņai jau ir kādas ādas problēmas, piemēram, psoriāze, bērniņa gaidības to var pastiprināt. Kā gaidību laikā pareizi rūpēties par savu ādu? Vaicājam pēc padoma Euroaptieka farmaceitei  Egijai Jēkabsonei.

Grūtniecības laikā sievietes ķermenis veic lielu darbu, tāpēc tam vajadzīgs daudz enerģijas, tiek patērēts arī daudz ūdens. “Tāpēc ieteiktu ikdienā vairāk dzert ūdeni, lietot Omega-3 taukskābes, kas ādu mitrinās no iekšienes. Grūtniecības laikā svarīgi arī ādu mitrināt, lai neveidotos sausi pleķi un strijas,” stāsta Euroaptieka farmaceite Egija Jēkabsone. Viņa norāda, ka šim iemeslam var izmantot arī vairākus dabīgus līdzekļus piemēram, kokoskriekstu, mandeļu vai olīveļļu, aloe vera preparātus, var lietot arī hialoronskābi, kas ādu mitrinās. Efektīvus palīgus ādas mitrināšanai iespējams atrast arī aptieku plauktos.

Rūpējoties par savas ādas veselību, topošajai māmiņai nevajadzētu aizmirst arī par pastaigām svaigā gaisā un mērenām kustībām, kas palīdzēs samazināt stīvumu un uzturēs vingru ķermeni. Tāpat arī liela nozīme ir uzturam, jo organisms patērē daudz enerģijas. “Tam vajadzētu būt dažādam, pilnvērtīgam un sabalansētam,” atgādina farmaceite.

Viens no topošo māmiņu lielākajiem satraukumiem ir strijas, kas visbiežāk parādās uz grūtnieces vēdera, tāpat var veidoties arī uz krūtīm un citām ķermeņa daļām, kur āda pēkšņi tiek izstiepta. Striju rašanos ietekmē hormonālas svārstības, ādas elastība un dažādi ģenētiskie faktori.

Rūpējoties par savu ādu, grūtniecei ieteicams mazgāties remdenā nevis karstā ūdenī, jo tas mazāk sausinās māmiņas ādu, bet pēc mazgāšanās jālieto mitrinoši produkti. Svarīgi izvēlēties produktus, kuru sastāvā nav spirta, mākslīgo krāsvielu un smaržvielu.