Dzemdības vasarā. Priekšrocības un mīnusi

Dzemdības vasarā. Priekšrocības un mīnusi

27. Jul 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Dzemdībām vasarā ir gan savas priekšrocības, gan arī mīnusi. Kādi? Tos apkopojām šajā rakstā.

Dzemdības vasarā kopumā neatšķiras no dzemdībām jebkurā citā gadalaikā, jo mūsu ķermenis veidots tā, lai bērna piedzimšanas procesu neietekmētu klimatiskie apstākļi aiz loga, tomēr ir savas nianses, kuras vajadzētu ņemt vērā.

Galvenās priekšrocības dzemdībām vasarā

  • Dzemdību somas būs mazākas, jo līdzi uz dzemdību namu vajadzēs mazāk lietu. Piemēram, tev nebūs jādomā par silto halātu sev vai arī siltajām jaciņām mazulim, ko dzemdību somā liktu tad, ja mazulītis dzimtu ziemā.
  • Bērnam būs daudz vieglāk pielāgoties ārpasaulei, jo gaisa temperatūra būs tuvāka tādai, kāda tā bija, kad bērniņš atradās tavā vēderā.
  • Tu varēsi doties pirmajā ratu pastaigā jau nākamajā dienā pēc izrakstīšanas no dzemdību nodaļas, jo nevajadzēs baidīties, ka mazulītim laukā varētu būt par aukstu.
  • Dabīgie vitamīni vasaras ēdienkartē palīdzēs ātrāk tev atgūties pēc dzemdībām. Tiesa, svarīgi nepārspīlēt, lai neradītu mazulītim alerģisku reakciju, tāpēc apēst vienā piegājienā kilogramu zemeņu noteikti nebūtu prātīgs lēmums.

Mīnusi dzemdībām vasarā

  • Karstums. Lai gan lielākoties dzemdību nodaļās ir padomāts par labu ventilāciju, taču lielais karstums var radīt diskomfortu gan atrodoties dzemdību iestādē, gan arī pēdējos metros pirms bērniņa nākšanas pasaulē, jo topošās māmiņas ķermenim radīs papildu slodzi.
  • Vasarā sievietei ir lielāks risks, ka var attīstīties dažādas infekcijas, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jaunā māmiņa stingri ievērotu visus higiēnas un pašaprūpes noteikumus – rūpēties par šuvju dzīšanu, regulāri mainīt higiēniskās paketes. Ja rodas kaut mazākās aizdomas par iekaisuma procesa attīstību, nekavējoties jākonsultējas ar ārstu.

DZEMDĪBU SAGATAVOŠANAS KURSI MĀMIŅU KLUBA VECĀKU SKOLĀ