Lieliskas ziņas: Dzemdības Jūrmalas slimnīcā tagad bez līguma!

Lieliskas ziņas: Dzemdības Jūrmalas slimnīcā tagad bez līguma!

16. Apr 2013, 11:40 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jūrmalas slimnīcā no aprīļa anulēts maksas pakalpojums „Papildus aprūpe dzemdību un pēcdzemdību periodā nedēļniecēm, kurām noslēgts līgums ar SIA „Jūrmalas slimnīca””.  Neskatoties uz to, arī turpmāk Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļas personāls nodrošinās labu dzemdību aprūpes kvalitāti, iejūtīgumi un mīļu attieksmi, ko jau gadu desmitiem novērtē dzemdētājas no visas Latvijas.

Jūrmalas slimnīca vēlas sniegt vienlīdzīgu attieksmi valsts apmaksātu dzemdību pakalpojumu pieejamībā un ir gatava uzņemt arī dzemdēt gribētājas no citām Latvijas pašvaldībām. Bet ņemot vērā, ka Jūrmalas slimnīcas īpašnieks ir Jūrmalas pilsētas dome, saglabājam bezmaksas vietas jūrmalniecēm divvietīgās palātās, ja nedēļniece vēlēsies to izmantot. Bieži arī Jūrmalas iedzīvotājas izvēlas uzturēties paaugstināta komforta palātā - ģimenes palātā, lai būtu kopā ar kādu no ģimenes locekļiem. Ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc ģimenes palātām, Jūrmalas slimnīcā ir izveidotasšādas palātas, kuru noteiktā maksa sedz pacientei tuvas personas uzturēšanos slimnīcā.

Lai nodrošinātu ar bezmaksas divvietīgām palātām arī pacientes no visas Latvijas, būtu ievērojami jāpaplašina Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļa. Tādēļ, lai ne tikai jūrmalnieces, bet arī pārējo pašvaldību iedzīvotājas varētu dzemdēt Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļā, kā risinājums tiek piedāvāta uzturēšanās paaugstināta komforta palātā.

Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļas īpašais lepnums ir augsti profesionāla un iejūtīga dzemdību speciālistu komanda, ko veido ārsti ginekologi - dzemdību speciālisti, neonatologi, vecmātes, bērnu māsiņas, kas dienu un nakti rūpējas par to, lai ikviena jaunā ģimene šajā īsajā, bet ļoti nozīmīgajā brīdi justos droša un aprūpēta. Nodaļa nodrošina pirmsdzemdību, dzemdību un pēcdzemdību aprūpi.

Pirmsdzemdību aprūpi nodrošina ginekologi – dzemdību speciālisti un ambulatorā vecmāte: tiek sniegtas konsultācijas un veikti nepieciešamie izmeklējumi, ambulatorā vecmāte vada lekciju kursus topošajiem vecākiem grupās un tiek sniegtas konsultācijas grūtniecības saglabāšanas un grūtniecības patoloģiju gadījumos.

Jūrmalas slimnīcā fizioloģiskās dzemdības pieņem ginekologs – dzemdību speciālists un vecmāte, kā arī tiek veiktas ķeizargrieziena operācijas. Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļa nodrošina piemērotus apstākļus ģimenes dzemdībām, ūdens dzemdībām un mājas dzemdībām stacionārā. Pēcdzemdību aprūpē iesaistās ārsts neonatologs un bērnu māsas. Nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīts arī fizioterapeits.

Jau vairākus gadus Jūrmalas slimnīca var lepoties ar vairāk kā tūkstoš jaundzimušajiem, 2011. gadā – 1208 un 2012. gadā – 1268.2012. gadā veikta dzemdību nodaļas renovācija. Dzemdību nodaļas renovācijas kopējās izmaksas ir pusmiljons latu, kurus sedza ERAF līdzfinansējums, Jūrmalas pilsētas pašvaldības un slimnīcas finansējums. 

Vai Tevi iepriecina šī ziņa?