Bērniņa gaidīšana ziemā: ieteikumi, kurus ņemt vērā

Bērniņa gaidīšana ziemā: ieteikumi, kurus ņemt vērā

26. Jan 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Viena no priekšrocībām, gaidot bērniņu ziemā, ir tā, ka zemāka temperatūra var līdzsvarot iekšējo temperatūru, kas nereti gaidību laikā paaugstinās. Tomēr arī šajā laikā gaidot mazulīti ir pāris priekšnoteikumi, kurus vajadzētu ievērot.

Nomierini sauso ādu

Par sausu ādu ziemas laikā zemā mitruma un aukstā gaisa dēļ sūdzas teju ikviens, bet topošajām māmiņām šīs sajūtas var būt divtik apgrūtinošas, jo nostieptā, sausā āda mēdz būt arī niezošas. Lai uzlabotu pašsajūtu, varat izmantot losjonu ādai, kas mitrinās to un nomierinās iekaisušo ādu. Speciālisti iesaka šos līdzekļus uzklāt uzreiz pēc dušas vai vannas, kamēr āda vēl ir mitra.

Apkaro gripu

Pētījumos ir konstatēts, ka topošajām māmiņām ir paaugstināts hospitalizācijas risks sais saistībā ar gripu vai pneimoniju, tāpēc ārsti nereti topošajām māmiņām, konsultējoties ar savu ārstu vai ginekologu, iesaka potēties pret gripu, lai ar to nesaslimtu.

Ģērbies atbilstoši laikapstākļiem

Topošajām māmiņām ir augstāka temperatūra kā sievietēm, kuras nav stāvoklī, tomēr ziemas laikā nevajadzētu pārvērtēt savas sajūtas, jo tikpat viegli iespējams saaukstēties. Protams, nav nepieciešamības pēc ietuntulēšanās, tomēr vajadzētu pārliecināties, ka ir nosegtas ekstremitātes, kurām ir tendences uz apsaldējumu: ausīm, degunu, zodu, roku un kāju pirkstiem.

"Nē" sniega tīrīšanai

Sniega šķūrēšana ir saistīta ar intensīvu ķermeņa darbošanos. Ja esi gaidībās trešajā trimestrī, labāk nolīdz kādu, kurš notīrīs Tavu piemājas celiņu. Pretējā gadījumā liels risks iedzīvoties muguras, citu muskuļu un skeleta traumās.

Sporto droši

Protams, arī topošajām māmiņām ir nepieciešama fiziska slodze, bet no tādām aktivitātēm kā slēpošana no kalna, snovbords, slidošana noteikti vajadzētu atteikties. Tomēr nekreņķējies- distanču slēpošana var būt sporta veids, ko vari baudīt ziemā, ja vien ārsts to akceptē!

Māmiņu Klubs