Bēbīšu klubs: Mazuļa gultiņas un ratiņu izvēle

17. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bēbīšu kluba mazuļa māmiņa Santa stāsta, ka gaidāmajam bērniņam jau teju viss nepieciešamais ir sagādāts, atlicis vien mazulītim sarūpēt gultiņu, ratiņus un autokrēsliņu. Kā izvēlēties bērniņam piemērotākās lietas, vaicājam Nordbaby veikala konsultantei Dainai Vīksnei.

Kā izvēlēties piemērotākos ratiņus?

Lai izvēlētos piemērotākos ratiņus, topošajiem vecākiem jāizvērtē dzīvesvietas apkārtne, kā arī jāapdomā, kur ikdienā dosies pastaigāties. “Vietās, kur ir zemes ceļi, ieteicams izvēlēties ratiņus ar labāku amortizāciju. Ja bērniņa vecāki dzīvo pilsētā, ratiņiem būs citas prioritātes, piemēram, lai tie būtu ērti salokāmi, fleksibli,” konsultē D. Vīksne. Viņas teikto apstiprina arī Bēbīšu kluba gaidāmā mazuļa māmiņa Santa, sakot, ka viņai ir svarīgi, lai ratiņi būtu viegli salokāmi, kā arī lai tos būtu viegli uznest pa kāpnēm, jo ģimenes dzīvesvietā nav lifta. Papildus iepriekšminētajiem faktoriem, ne mazāk svarīgi ņemt vērā to, vai mazulītis gaidāms ziemā vai arī vasarā, jo ziemā dzimušam bērniņam būs nepieciešama lielāka kulba. 

Izvēloties ratiņus, pievērs uzmanību, lai to sēžamā daļa būtu viegli noņemama un uzliekama, kā arī ērta gan mazulim, gan vecākiem.

Kam pievērst uzmanību, iegādājoties gultiņu mazulim?

Izvēloties gaidāmajam mazulim gultiņu, pievērs uzmanību tam, no kāda materiāla tā ražota. “Labākā izvēle būs dabīgais koks,” uzsver Daina Vīksne, norādot, ka svarīgi arī, lai gultiņa būtu krāsota ar eko krāsām. Domājot par mazuļa drošību, svarīgi, lai izvēlētajai gultiņai būtu vismaz divi augstumi, tā būtu stabila, kā arī, protams, labi iekļautos istabas dizainā.