Ādas kopšana gaidību laikā

Ādas kopšana gaidību laikā

11. Mar 2019, 00:16 zane_r zane_r

Iestājoties grūtniecībai, viena no būtiskajām pārmaiņām, bez nepieciešamības teju vai gulēt blakus podam un vispār visu laiku gulēt, kas mani skāra, bija visai krasa ādas uzvedības maiņa. No taukainas/kombinētas tā pēkšņi kļuva hiperjutīga un sausa. Turklāt sausums parādījās ne tikai uz sejas, bet uz visa ķermeņa. Vienā mirklī no ierastajiem sejas krēmiem teju neviens vairs nespēja apmierināt manas ādas prasības. Tas bija īstais brīdis, lai dotos pie savas iemīļotākās kosmetoloģes, lai viņa sniegtu ne tikai profesionālu SOS aprūpi manai "sajukušajai" ādai, bet arī palīdzētu piemeklēt piemērotākos līdzekļus manai ādai gaidību laikā ikdienas lietošanai. 

Ādas kopšanā jau gadiem uzticos un priekšroku dodu dermokosmētikai un aptiekās nopērkamajai kosmētikai, jo varu būt droša par to izcelsmi. Turklāt aptiekās nopērkamo zīmolu galvenā bāze ir zinātniski institūti, kas rūpīgi izpēta katru sastāvdaļu un to iedarbību uz ādu. Man tas ir ļoti svarīgi, jo zinātniski pārbaudīta sastāvdaļu salāgošana un saderība ar ādu līdz minimumam izslēdz alerģiskas reakcijas, kā arī garantē, ka līdzeklis darbosies saskaņā ar mūsu smalko ādas ekosistēmu. Viens no maniem iecienītākajiem zīmoliem ir Bioderma. Cīņa ar nebeidzamajām pinnēm pirms daudziem gadiem mūs pirmo reizi saveda kopā, un uzticamā draudzība nav pārtrūkusi vēl arvien, jo no Biodermas līdzekļiem nekad neesmu piedzīvojusi alerģiskas reakcijas un tā tiešām strādā efektīvi, lai novērstu man aktuālās ādas problēmas. Arī šoreiz kosmētiķe ķermeņa ādas kopšanai iesaka līdzekļus tieši no Biodermas. Viens no tiem ir Atoderm dušas eļļa - piemērota ļoti sausai un sakairinātai ādai, turklāt pieejams litra iepakojumā ar pumpi un droši var lietot visa ģimene, arī zīdainīši. Un lielais iepakojums iet patiešām ilgi. Man ļoti patīk tekstūra un sajūta, kāda paliek uz ādas pēc nomazgāšanās - tā nevelk un neniez. 

Klausot kosmētiķei, uzreiz pēc noslaucīšanās, lai neļautu no ādas iztvaikot mitrumam, uz ādas klāju krēmu. Mans iecienītais atkal ir no Biodermas - ķermeņa krēms ar pumpīti vai Intensive Baume krēms. Šos abus lietoju arī meitai, jo viņai ziemā ādiņa parasti kļūst sausa un raupja. Augot puncim un parādoties niezei uz vēdera ādas, pēc silta kolēģes ieteikuma esmu iegādājusies arī sauso eļļu, kas novērš striju veidošanos. Šī ir no cita aptieku zīmola - Algotherm. Kolēģe, gaidot trešo bērniņu, ar šo eļļu esot pilnībā izvairījusies no strijām, tapēc ceru uz labu efektu arī manai ādai. Patīk, ka āda pēc eļļas paliek ļoti mīksta un glāsmaina, turklāt eļļa zibenīgi iesūcas un uzreiz var vilkt apģērbu. 

Vēl viens jaunums manā ķermeņa aprūpē ir pretcelulīta līdzeklis no GTM zīmola, ko man uzdāvināja draudzene. Gaidību laikā celulīts diemžēl kļūst īpaši pamanāms, bet piedāvājums grūtniecēm vai ar krūti zīdošām māmiņām ir pašvaks, lai neteiktu, ka nekāds.  Tāpēc šis man ir patīkams pārsteigums, vēl jo vairāk tādēļ, ka līdzeklis ir tiešām lielisks. Tas ir vieglas un gana šķidras konsistences, tāpēc to nevajag daudz. Tas ādu redzami un jūtami dara tvirtāku un stingrāku. Lietoju to pēc sporta nodarbības, kad esmu veikusi vieglu masāžu. 

Bet nu par sejas ādu. Kosmētiķe novērtē, ka mana āda patiešām hormonu ietekmē ir mainījusies, un līdzšinējie kopšanas līdzekļi kombinētas ādas aprūpei - nederēs. Ādas attīrīšanas līdzekļi var palikt tie paši, jo jau iepriekš lietoju tādus, kas piemēroti jutīgai ādai. Tāpat arī acu zonas kopšanā turpinu lietot jau iesāktos līdzekļus. Taču ikdienas kopšanai viņa man iesaka ļoti labu intensīvas iedarbības mitrinošu krēmu ar hialuronskābi no Institut Esthederm, kas palīdzēs novērst velkošo sajūtu un ādas lobīšanos. Krēms ir visai padārgs, taču efekts ir pārsteidzošs. Jau pēc pirmās reizes jūtu, kā tas piesātina manu izslāpušo ādu. Jūtos glābta. Pazūd arī apsārtums un seja vairs neizskatās tik pelēcīga, kā iepriekš. 

Kādas izmaiņas piedzīvoja Tava āda grūtniecības laikā un vai kā mainīji savus skaistumkopšanas rituālus?