“Knīpas un Knauķi tagad zina visu par drošību!” - saruna ar vokālās studijas “Knīpas un Knauķi'” vadītāju Sanitu Sējāni

“Knīpas un Knauķi tagad zina visu par drošību!” - saruna ar vokālās studijas “Knīpas un Knauķi'” vadītāju Sanitu Sējāni

07. Dec 2023, 14:34 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau 9. decembrī plkst.11:00 un 15:00 Rīgā, Dailes teātra mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos koncertuzvedums “Drošības festivāls”, kas paredzēts ģimenēm un bērniem un kas tapis ciešā saiknē ar šogad izdoto tāda paša nosaukuma albumu, kas iezīmē “X-Faktora” pirmās sezonas uzvarētāja Latvijā Artura Gruzdiņa debija bērnu mūzikā.

Koncertuzvedumā būtiskas drošības tēmas savijas vienotā stāstā, kas bērniem un vecākiem atgādina par uzmanību dažādās dzīves situācijās. Tāpat kā albums, arī koncertuzvedums tapis ciešā sadarbībā ar vokālo studiju ''Knīpas un Knauķi''. Koncertuzvedumā kopā piedalās apmēram 60 bērni un jaunieši un viņi ne tikai dzied, bet arī izdejo uzveduma horeogrāfiju, kuru veidojusi lieliskā horeogrāfe Liene Grava.

Mirkli pirms jaunā koncertuzveduma pirmizrādes sarunājamies ar studijas “Knīpas un Knauķi” vadītāju Sanitu Sējāni.

Jaunā koncertuzveduma “Drošības festivāls” caurviju motīvs ir bērnu drošība. Skatoties no Jūsu kā mammu viedokļa, kas Jums ir aktuāls un svarīgs drošības jomā?

Šobrīd aktuālākā ir manas  jaunākās meitas drošība uz ielas. Mācās 3. klasē un ir sākusi pati braukt no Pārdaugavas Rīgas Doma kora skolas uz “Knīpas un Knauķi” nodarbībām Vecrīgā. Kad brauc kopā ar citiem grupas dalībniekiem no savas skolas, jokodama stāsta ka  padziedot “Ielas šķērsošanas dziesmu”, lai labāk atcerētos uz kuru pusi vispirms bija jāskatās, ejot pāri ielai.

Kāds ir noslēpums, kā strādāt ar tik lielu bērnu un jauniešu kolektīvu? Bieži vien pat ģimenes lokā gadās, ka vecāki tikai uz mirkli novēršas, kad viens bērns jau skrien pāri ielai, otrs ar zaru baksta dīķi un nez, ko dara vēl trešais. Kā Jums tas izdodas?

Uz šo jautājumu grūti atbildēt, daudzi ir vaicājuši. Manuprāt, tā ir lieta kas vai nu padodas no dzimšanas  lieliski un viegli vai nu nekādīgi nepadodas.  150-200 bērnu ģimene nekad nav likusies par lielu, tieši otrādi pēc nodarbībām parasti atbraucu moža un enerģijas pārpilna.

Cik “Knīpu un Knauķu” paaudzes jau ievadītas mūzikas pasaulē?

Nu varam parēķināt, Knīpām un Knauķiem šobrīd ir pilni 52 gadi.

Kā paiet “Ķnīpu un Knauķu” ikdiena, cik bieži notiek koncerti? Vai braucat arī uz ārzemēm?

Uhhh, decembris šobrīd ir ļoti, ļoti darbīgs, aizņemtas visas nedēļas nogales ar koncertiem, izrādēm, uzstāšanos dažādos pasākumos.  Bez 4 nodarbību dienām papildus notiek vēl mēģinājumi arī piektdienās. Bet mēs mīlam uzstāties, nepukstam, tik priecājamies par iespēju priecēt skatītājus, klausītājus. Uz ārzemēm plānojam braukt nākamajā sezonā, šobrīd priecājamies un aprodam ar jaunajām mājām Vecrīgas sirdī – Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”.

Kādi plāni “Knīpu un Knauķu” kalendārā? Kur drīzumā Jūs varēs redzēt un dzirdēt?

Jau šo sestdien Dailes teātra Mazajā zālē kopā a Arturu Gruzdiņu pl.11:00 un 15:00 priecēsim visus ar koncertuzvedumu “Drošības festivāls”;  svētdien (10.12.) pl.12:00 uzstāsimies Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā; 19.12. pl. 18:00 visus mīļi gaidīsim bezmaksas Ziemassvētku koncertā “Karameles” Mazajā Ģildē kopā ar Ingu Umani, bet 20. decembrī pl.17:00 dziedāsim Vidzemes tirgus Ziemassvētku pasākumā. Nākamajā gadā “Drošības festivāls” skanēs visās Latvijas pilsētās, paralēli gatavosimies “Vilkam tāda dvēselīt’” jaunajam turpinājumam, lai rudenī to atrādītu visiem vilciņu draugiem un sekotājiem.

Ar ko koncertuzvedums “Drošības festivāls” ir interesants vai īpašs “Knīpu un Knauķu” koncertu pūrā?

Žanriski jauns skanējums, bet mums patīk daudzveidība, esam radoši!  Lieliskas horeogrāfijas Lienes Gravas vadībā, brīnišķīga, daudzveidīga režija, burvīgi, krāsaini scenogrāfijas elementi,  ļoti liela dalībnieku iesaiste visos procesos  Tas ir forši – dalībniekiem ir interesanti un deg priekā acis. Un pats galvenais – Knīpas un Knauķi tagad zina visu par drošību!

Kas ir Jums tuvākā vai aktuālākā dziesma no albuma “Drošības festivāls”?

Mana mīļākā dziesma jau no pirmās reizes ir “Matu mazgāšanas dziesma”. Iespējams tāpēc ka pašai bērnībā ļoti nepatika matu mazgāšanas process, vienmēr bija bail ka šampūns kodīs acīs. Interesanti ka maniem visiem trīs bērniem arī nepatika mazotnē mazgāt matus, lai arī vienmēr ļoti uzmanīgi centos to darīt un actiņās nekad šampūnu netrāpīju. Šī dziesmiņa ir varen lipīga un mīlīga, ja tāda man būtu skanējusi bērnība, noteikti matus mazgātu ar prieku biežāk.

Tuvojas Ziemassvētki. Ko Ziemassvētki nozīmē Jūsu ģimenē?

Mūsu ģimenē Ziemassvētki ir ļoti, ļoti īpaši svētki, jo visu mēnesi aktīvi tos gaidām un svinam muzicējot koncertos. Tie saistās ar īpašiem dzīves notikumiem, jo ar vīru esam salaulājušies 26. decembrī, vecākā meitiņa Everita piedzimusi īsi pirms Ziemassvētkiem. Ļoti agri rakstam vēstules Ziemassvētku vecītim, gatavojam Adventes kalendārus, izpušķojam māju ar gaismiņām, lukturīšiem, svecītēm. Ziemassvētkos noteikti ir lielais saimes galds, kāds no bērniem noteikti dzied kādā no baznīcas Dievkalpojumiem ar kori. Pēc mielasta mūsu pašu bērnu koncerts, Ziemassvētku dziesmas, gards ēdiens un sirsnīgas sarunas. Un nākamajā dienā – DĀVANAS! Un visdrīzāk jādodas baudīt kāds koncerts. Šogad Ziemassvētku tūrē dosies Eremijs ar “Midnight five” grupas dalību Lindas Leen koncertos.

 

Vareni! Lai izdodas viss iecerētais! Uz tikšanos 9. decembrī!

 

Biļetes uz koncertuzvedumu “Drošības festivāls” meklējiet: Koncertuzvedums “Drošības festivāls” - biļetes Biļešu Paradīzē (bilesuparadize.lv)