Kā ģērbt mazuli, dodoties pastaigā?

Kā ģērbt mazuli, dodoties pastaigā?

04. Jan 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mazam bērniņa ir svarīgi uzturēties svaigā gaisā ne tikai siltā laikā, bet visa gada garumā. Tas nozīmē tikai vienu – arī tad, kad ārā sals kniebj degunā, mums ir jādodas pastaigā.

Pediatre Ņina Zapoļska stāsta, ka tad, ja bērniņš ir dzimis ziemā, svarīgi, lai pirmā pastaiga būtu ne vēlāk kā 3-4 nedēļas pēc dzimšanas un gaisa temperatūra nebūtu zemāka par -5*. Bērniņš pakāpeniski jāpieradina pie aukstuma, ja gaisa temperatūra ir zemāka, tad viņu var saģērbt, ielikt ratiņos un paturēt pie atvērta loga.

Pirmā pastaiga varētu būt ne garāka par 5-10 minūtītēm, tad pakāpeniski šo laiku paildzināt līdz pat 1 stundai, ja laiks ir vēsāks vai var viņu vest 2 reizes ārā uz mazāku laiku.

Vienmēr der zināt, kāda ārā ir gaisa temperatūra, lai zinātu vai mēs šodien drīkstam doties pastaigā vai tomēr labāk palikt mājās.

Bērniņu līdz 3 mēnešiem vajadzētu vest pastaigā pie temperatūras, kas ir ne zemāka par -5 grādiem, savukārt 6 mēnešos gaisa temperatūra var būt -10*, bet apmēram pēc gada, ja bērns ir pareizi saģērbts un laukā nav pārāk liels vējš, var doties pastaigā, ja gaisa temperatūra ir līdz -12 vai -14 grādiem.

Visvairāk pirms došanās pastaigā uztraucamies, kā mazuli saģērbt tā, lai viņam nesaltu, taču arī nebūtu par siltu. Ja ārā gaisa temperatūra ir ap nulli, mazulis būtu jāģērbj 2 kārtiņās, taču, ja ir sals, tad noteikti 3 kārtiņās.

Pediatre stāsta, ka apakšējā kārta būtu vilnas body vai vilnas zeķubiksītes vai biksītes. Otrajā kārtā jau būtu plīša jaciņa un plīša biksītes un trešajā kārtā jau būtu kombinezons, vilnas cepurīte galvā, vilnas zeķītes kājās un cimdiņi rokās.

Ja bērniņam sals vai viņš jutīsies pārkarsis, mazais noteikti liks mums savas sajūtas noprast raudot, taču vienmēr par to varam pārliecināties pataustot bērniņa skaustu, jo vēss degungals un rokas īsti nav rādītājs.

Ļoti laba lieta ir ratos liekamā dabīgā aitas vilnas sedziņ, tā aiztur aukstumu un silda mazulīti. Ja termometra stabiņš rāda mīnuss 10 grādus, tad ieteicams bērniņa vaidziņus sasmērēt ar taukus saturošu ziedīti, jo maza bērna ādiņa ir ļoti jūtīga.

Kā Tu pašreiz ģērb savu mazuli?

Māmiņu Klubs