Diskusija par vakcinācijas nepieciešamību un iespējamajiem riskiem

Diskusija par vakcinācijas nepieciešamību un iespējamajiem riskiem

23. Oct 2015, 15:04 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

31.oktobrī pulksten 10.00 Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā norisināsies “Vinnija pūka skolas” nodarbība, kas šoreiz tiks veltīta sabiedrībā pretrunīgi vērtētajai vakcinācijas tēmai.

Lai kliedētu sabiedrībā populāros mītus un palīdzētu izdarīt piemērotāko lēmumu,  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja un lektore Dace Zavadska vecākiem sniegs izsmeļošu informāciju par vakcīnu priekšrocībām, riskiem un darbības principiem.

Vakcīnām, kā jebkuram medikamentam vai pat vitamīniem ir iespējamas kādas blaknes vai nevēlamas reakcijas, tāpēc vakcinācijas speciālisti vienmēr izvērtē iespējamos riskus un ieguvumus, kā arī mēdz būt gadījumi, kad vakcinācijas programma jāsastāda individuāli.

Vairums vecāku ir sapratuši un pieņēmuši vakcinācijas nepieciešamību, pāris procenti  - kategoriski atsakās vakcinēties, taču pa vidu ir daļa sabiedrības, kas vēl meklē informāciju un svārstās.  Šīs nodarbības mērķis ir diskutēt par tiem iemesliem un pieņēmumiem, kas vecākiem liek šaubīties.

“Diemžēl mūsu novērojumi liecina, ka  pēdējā laikā ir tendence pieaugt to  bērnu skaitam, kuri saslimuši ar vakcīnkontrolējamām slimībām,” atzīst Dace Zavadska. “Mūsdienās vecāki var izvēlēties vakcinēt savus bērnus vai atteikties no tā.  Ja paziņu lokā  neviens nav saslimis , vecākiem var šķist, ka tas nav aktuāli. Šobrīd medijos ir pieejama ļoti plaša, taču ne vienmēr pārbaudīta un patiesa informācija, kurā var apjukt arī ārsti, nemaz nerunājot par tiem, kuriem nav zināšanu medicīnā.  Vecāki dažkārt izšķiras par vieglprātīgiem lēmumiem, nekonsultējoties ar ārstu, bet sekojot  draugu un paziņu ieteikumiem vai ieklausoties  viedokļos interneta portālos.“

Nodarbības tēmas

  • Kas ir vakcinācija un kāpēc tā ir būtiska? Kas notiek ar imūno sistēmu pēc vakcinācijas?
  • Kas ir nevēlamas reakcijas pēc vakcinācijas. Biežākie mīti par vakcināciju
  • Sezonas aktualitātes infekcijas un to profilakse

Apmācības programma “Vinnija pūka skola” ir bez maksas, un to droši var apmeklēt kopā ar bērniem, kuri  nodarbību laikā  varēs rotaļāties  Vinnija Pūka un viņu draugu kompānijā.

Nodarbība notiks VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Rīgā, Vienības gatvē 45, laikā no plkst. 10:00 līdz  15.00. Lai pieteiktos, interesenti tiek lūgti zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.