Bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs pie mazajiem pacientiem jau atkal dosies videi draudzīgākā veidā

Bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs pie mazajiem pacientiem jau atkal dosies videi draudzīgākā veidā

04. Jul 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) pie mazajiem pacientiem visā Latvijā dodas, ik nedēļu mērojot vidēji 3000 kilometrus. Jau otro gadu ikvienam fizisko aktivitāšu entuziastam ir iespēja piedalīties Rimi Rīgas Maratona un Neste ilgtspējas iniciatīvas Run for Future by Neste izaicinājumā Par veselīgāku planētu mūsu bērniem, kur katra dalībnieka reģistrācija tiks pārvērsta 1 litrā Neste MY 100 % atjaunojamā degvielā, lai bērnu MVAC var doties pie mazajiem pacientiem visā Latvijā.

 Šis ir jau desmitais gads kopš Neste atbalsta bērnu MVAC darbību, tieši tādēļ jau no šodienas, 4. jūlija, sadarbībā ar Rimi Rīgas maratonu tiek organizēts izaicinājums Par veselīgāku planētu mūsu bērniem. Tā mērķis ir sakrāt pēc iespējas vairāk kilometru ar jebkuru no fiziskām aktivitātēm. Par katru šī izaicinājuma dalībnieku bērnu Mobilajam veselības aprūpes centram Neste papildus nodrošinās 1 litru Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu, kas palīdz samazināt CO2 emisijas vidēji par 90 %*.

Nestes DNA ir ilgtspēja, zaļāka un tīrāka nākotne ikvienam un uzņēmums nepārtraukti uzlabo savus biznesa procesus ilgtspējas jomā – gan pašiem darot, gan aicinot veikt atbildīgu un dabai draudzīgu izvēli katru dienu. Mēs esam gandarīti, ka jau desmito gadu varam palīdzēt MVAC nokļūt pie bērniem visā Latvijā. Arī šogad sadarbībā ar Rimi Rīgas Maratonu akcentēsim nepieciešamību palīdzēt mazajiem pacientiem, jo ar šī izaicinājuma palīdzību varam teikt, ka kustība dziedē, jo MVAC pie bērniem varēs mērot ceļu ievērojami zaļāk,” stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

“Kopš 2010. gada bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs ir nodrošinājis jau 50 000 medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem, kas jaunāki par 18 gadiem Latvijas reģionos. To paveikt ir bijis iespējams, pateicoties Neste Latvija atbalstam. Katru nedēļu mēs dodamies 3 – 4 izbraukumos uz Latvijas pat visattālākajām vietām. Līdz ar to degviela ir viens no mūsu visvarīgākajiem resursiem, lai nodrošinātu tik nepieciešamās medicīniskās konsultācijas bērniem visā Latvijā. Aicinu visus piedalīties šajā izaicinājumā un kopīgiem spēkiem nodrošināt pakalpojumu pieejamību, kas tieši ietekmē bērnu veselību un labklājību visā Latvijā,” skaidro Guna Caune, Ronald McDonald House Charities Latvija izpilddirektore.

Rimi Rīgas maratons vienmēr ir domājis par bērniem un jauniešiem gan aktīvi iesaistot viņus un aplipinot ar skriešanas vīrusu pa tiešo, gan aicinot skrējējus skriet un kustēties ar ideju ziedot. Tieši tādēļ jūlija mēnesī aicinām izaicinājumam pievienoties ikvienu un iesaistīt arī savus draugus, lai, kustoties visiem kopā, mēs iedrošinātu Neste ziedot pēc iespējas lielāku degvielas apjomu, un tādējādi varam palīdzēt pēc iespējas lielākam skaitam Latvijas bērnu iegūt fizisko un emocionālo labsajūtu!” akcentē Rimi Rīgas Maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Rimi Rīgas maratona un Neste kopīgi organizētajā skriešanas kluba Par veselīgāku planētu mūsu bērniem izaicinājumā no 4.–31. jūlijam bez maksas var piedalīties ikviens fizisko aktivitāšu cienītājs un krāt kilometrus skrienot, soļojot, staigājot, ar velo vai jebkurā citā veidā. Plašāka informācija par izaicinājumu un reģistrāciju pieejama šeit: https://rimirigamarathon.com/lv/news/par-veseligaku-planetu-musu-berniem/

Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela ir ražota no 100 % atjaunojamiem resursiem, un tajā nav ne piles naftas. Vairāk nekā 80 % no atjaunojamiem resursiem, kas izmantoti Neste MY ražošanā, ir pārtikas un zivjrūpniecības atkritumi un pārstrādes atlikumi, un ik gadu šis īpatsvars mērķtiecīgi tiek palielināts. Tai pat laikā Neste MY ķīmiskā formula ir identiska fosilajai dīzeļdegvielai. Šī iemesla dēļ Neste MY ir piemērota visiem dīzeļdzinējiem gan kā pievienojums fosilajai dīzeļdegvielai, gan tīrā veidā bez to pielāgošanas.