Tuvojas mācību gads. Svarīgi, lai bērnam būtu pašapziņa - es beidzot mācīšos skolā!

17. Aug 2016, 00:30 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Svarīgi, lai bērni, dodoties uz skolu justos droši, lai viņiem būtu pašapziņa un degsme – es beidzot mācīšos skolā!

Psiholoģe atgādina: jāatceras, ka bērni ir ļoti dažādi, tie, kas apmeklējuši bērnudārzu, ir daudz drošāki un pārliecinātāki par sevi. Vecākiem vajadzētu stāstīt bērniem par skolu pirms skolas gaitu uzsākšanas, vajadzētu stāstīt savu pieredzi. It sevišķi, ja viņiem ir laba pieredze un pozitīva pieredze. 

Drošības sajūtu, dodoties uz skolu bērniem var radīt tas, ka bērns pirms skolas būs jau iepazinis savu pirmo skolotāju, savus klasesbiedrus. 

Bērnudārza pedagoģe atgādina, ka pēdējā gadā bērnudārzā ir svarīgi apgūt elementāras pašapkalpošanās prasmes - sašņorēt kurpju šņores, patstāvīgi apmeklēt labierīcības.

Runājot par skolai nepieciešamo lietu sagādi, Tiesībsarga biroja pārstāve atgādina: Darba burtnīcām un grāmatām skolai sagādājamo lietu sarakstā nav jābūt. Vecākiem jāiegādājas kancelejas preces, sporta tērps, apģērbs skolēnam.

Jaunais mācību gads sāksies jau pēc pāris nedēļām, kādam tas būs kārtējais, kādam pirmais. Šoreiz raidījumā Ģimenes studija vairāk runājam par pirmklasnieka sagatavošanu skolas gaitām: raidījuma pirmajā daļā saruna par to, kā mazo cilvēku psiholoģiski veiksmīgi sagatavot jaunajam dzīves posmam un kā pašiem vecākiem sagatavoties šīm pārmaiņām ģimenē,, otrajā daļā rēķinām un uzklausām pieredzes stāstus, cik ģimenei izmaksā bērna skolas gaitu sākums, kā arī interesējamies, kādi ir valsts un pašvaldību pienākumi, lai pienācīgi nodrošināti būtu arī maznodrošināto ģimeņu bērni. Raidījumā diskutē Valda Zālīša sākumskolas psiholoģe Gita Lodziņa, pirmsskolas iestādes "CreaKids" pedagoģe Guna Lāce, mamma Rūta Ošiņa, kuras meita Žanete uzsāk pirmklasnieces gaitas Rīgas Igauņu pamatskolā.

Raidījumā otrajā daļā sarunai pievienojas Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere un Latvijas pašvaldību savienības padomniece izglītības,bērnu, jaunatnes un ģimenes jautājumos Ināra Dundure.

Ģimenes studija RADIO raidījums ŠEIT>>

Vai jūsu bērni ir gatavi skolai?

Māmiņu Klubs