Trīs mammas rada digitālu Adventes kalendāru  bērniem

Trīs mammas rada digitālu Adventes kalendāru bērniem

14. Nov 2023, 11:07 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kā pārvērst Ziemassvētku gaidīšanas laiku piedzīvojumā? Kā pārsteigt bērnu, kad šķiet – viss jau izmēģināts? Vai iespējams savienot gadiem iemīļotās ģimenes tradīcijas ar mūsdienu digitālo pasauli?

Atbildes uz šiem jautājumiem trīs draudzenes - Inga, Jolanta un Liene, sāka meklēt jau gada sākumā , ar vēlmi Adventes laikā radīt prieku sev un saviem bērniem, tajā daloties arī ar citām ģimenēm.

Citāds Adventes kalendārs ir interneta mājas lapa, www.piikpok.family , kas vizuāli atgādina tik pazīstamo papīra Adventes kalendāru ar numurētiem lodziņiem, tikai šeit, zem attiecīgās dienas datuma , šokolādītes vietā slēpjas viens no 24 video sveicieniem. Nelielie, latviešu valodā ierakstītie ,videosižeti, nodrošina dzīvespriecīgu izklaidi, liek bērniem darboties un arī nedaudz pamāca, kā arī aiztaupa vecākiem radošās mokas. Video stāstu galvenās varones ir divas dzīvespriecīgas peles – Ele Pele un Pele Bele, kuras atveido divas talantīgas Elizabetes (Ingas un Jolantas meitas).

Veidojot digitālo kalendāru, bija vēlme to apvienot arī ar bērnu iemīļoto pārsteigumu saņemšanu, tāpēc katra video beigās peles bērniem sniedz norādes par to, kur atrast kādu mazu “nieciņu – prieciņu”. Šie našķi vai dāvaniņas katrai dienai jāsarūpē vecākiem pašiem, tomēr, lai procesu atvieglotu, vecāki e-pastā saņems "špikeri" ar vietām, kur pārsteigumus paslēpt, kā arī dažādas idejas oriģinālu pārsteigumu sarūpēšanai. 

Projekta komandai bija svarīgi pierādīt, visvairāk jau pašām sev, ka mammas var!  Var pašas saviem spēkiem aizvest ideju līdz reālam rezultātam, liekot lietā savus talantus.

Ejot uz lielo mērķi – radīt interesantu un bērniem tīkamu produktu, tika nolemts 1 EUR no katra pārdotā kalendāra ziedot Bērnu slimnīcas fondam, tādējādi ļaujot katram pircējam kļūt arī par labdarības projekta dalībnieku.

Digitālo kalendāru no idejas līdz realizācijai radījušas 3 strādājošas mammas, kurām kopā ir 9 bērni. Projekta tapšanā iesaistīti visi ģimenes locekļi un pat ģimeņu draugi.

 

Ļoti ceram, ka rezultāts iepriecinās  bērnus gan Latvijā, gan latviešu diasporās ārzemēs!