Rīgā rādīs lielāko pasaulē "Gulbju ezeru" simfoniskā orķestra pavadījumā

Rīgā rādīs lielāko pasaulē "Gulbju ezeru" simfoniskā orķestra pavadījumā

19. Oct 2023, 16:12 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

12. novembrī uz Arēna Rīga skatuves Eiropas koncerttūres ietvaros baleta trupa “International Festival Ballet” uzstāsies ar izrādi “Gulbju ezers un 48 gulbji” simfoniskā orķestra pavadījumā, informē portāls balticevents.info. 

Joprojām šokā no Krievijas necilvēcīgās agresijas pilnā kara pret Ukrainu un izjūtot tā ietekmi, slavenā "St.Petersburg Festival Ballet" maina savu nosaukumu uz "International Festival Ballet". Pati baleta trupa tagad atrodas Vācijā.

Līdz ar nosaukuma maiņu mākslinieki skaidri un nepārprotami pauž savu nostāju. “Festival Ballet” ir starptautisks balets, kas sniedzas pāri valstu robežām un pārstāv sapratni un līdzās pastāvēšanu mākslas, mūzikas un dejas poēzijā. Kopš kara sākuma mākslinieki ir pauduši savu nostāju pret Krievijas agresiju, piedaloties neskaitāmās protesta akcijās pirms un pēc katras uzstāšanās (EuroNews ziņojums). Tādēļ Krievija šobrīd ir drauds arī viņiem. Ir diezgan pašsaprotami, ka trupa, kurā ir arī daudz ukraiņu dejotāju, sevi redz kā miera un cilvēku līdzāspastāvēšanas baletu.

Bezkompromisa elegance, kas apvienota ar mūsdienu un 21. gadsimta ietekmēm, proti, augstas klases dejas sniegumu – tas viss ir papildināts ar grezniem kostīmiem un krāšņām dekorācijām.

48 dejotāju-gulbju — tas ir absolūtais rekords. Nekad uz skatuves nebija tāda balerīnu daudzuma. Pēc standarta “Gulbju ezera” izrādēs piedalās 16-28 cilvēku. Biļetes uz pasākumu ir pieejamas visās “Biļešu Serviss” kasēs.

Foto: Jevgeny Luhnev