No nākamās nedēļas 1. un 2. klašu skolēni atsāks mācības klātienē

No nākamās nedēļas 1. un 2. klašu skolēni atsāks mācības klātienē

03. Feb 2021, 06:09 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Otrdien, 2. februārī, Ministru kabinets, rūpīgi izvērtējot epidemioloģisko situāciju, konceptuāli vienojās par pieeju Covid-19 pārvaldībai Latvijā pēc 8. februāra. Diskusijas koncentrējās četrās tēmās – saslimstības samazināšanas iespēja, būtiskāki drošības pasākumi tirdzniecības jomā, starptautiska pārvietošanās, izglītības process. Detalizētus lēmumus plānots pieņemt 4. februāra Ministru kabineta sēdē. 

Ņemot vērā situācijas nopietnību, ārkārtējo situāciju paredzēts pagarināt vēl līdz 6. aprīlim. Pārāk strauja drošības pasākumu mazināšana ir riskanta, jo veselības aprūpes nozarē joprojām ir ārkārtas stāvoklis un plānveida pakalpojumu sniegšana ir ļoti ierobežota. 

Izglītības pieejamība klātienē ir viena no prioritārajām jomām, kurā mazināt ieviestos drošības pasākumus. Lai uzlabotu izglītības procesa kvalitāti un atvieglotu mazāko skolēnu vecāku ikdienu, Ministru kabinets vienojās, ka no 8. februāra ar stingriem drošības pasākumiem mācības klātienē atsāk 1. un 2. klašu skolēni. Savukārt klātienes konsultācijas būs iespējams saņemt sociālā riska grupā esošajiem bērniem, kuriem ir grūtības mācībās, kuri saskaras ar sociāli emocionālām problēmas  un arī bērniem, kuriem ir ierobežota pieejamība viedierīcēm.