No 8. februāra atļautas individuālās klātienes konsultācijas visās izglītības pakāpēs

No 8. februāra atļautas individuālās klātienes konsultācijas visās izglītības pakāpēs

08. Feb 2021, 23:11 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No pirmdienas, 8. februāra, visu klašu skolēniem un jauniešiem visās izglītības pakāpēs – vispārējā, profesionālajā un augstākajā izglītībā – būs pieejamas individuālās konsultācijas klātienē, īpaši domājot par tiem jauniešiem, kuriem šajā pavasarī jākārto 12. klašu eksāmeni vai jāiegūst profesionālā izglītība un kvalifikācija pamata vai vidējās izglītības pakāpē.  Par to šodien, 2021. gada 5. februārī, lēma valdība, apstiprinot grozījumus Ministru kabinetā rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Klātienes konsultācijas jo īpaši svarīgas bērniem, kuriem attālināto mācību laiks pastiprina mācību pārtraukšanas, sociāla rakstura un nevienlīdzības riskus. Tie ir bērni, kuriem ierobežota pieeja mācību rīkiem un viedierīcēm, kuriem ir nopietnas mācību grūtības un nepieciešams psiholoģiskais atbalsts. 

Konsultācija klātienē varēs notikt tikai pēc pedagoga aicinājuma, atbilstoši izglītības iestādē noteiktajai kārtībai un nodrošinot, ka skolēni savā starpā nesatiekas. Konsultācijas laikā gan pedagogam, gan skolēnam jālieto mutes un deguna aizsegs un ievēro divu metru distance. Vienas konsultācijas laiks nedrīkst nepārsniedz 40 minūtes. Savukārt, lai pedagogiem un atbalsta personālam nodrošinātu samaksu par papildus sniegtajām konsultācijām (līdz 10 konsultācijām nedēļā), Izglītības un zinātnes ministrija nākamajā nedēļā vērsīsies valdībā ar papildu finanšu pieprasījumu. 

Kaut gan otrdien, 2. februārī, valdība konceptuāli vienojās, ka no 8. janvāra mācības klātienē varētu atsākt 1. un 2.klašu skolēni, tomēr, pasliktinoties epidemioloģiskajais situācijai, no šīs ieceres nācās atteikties. Aicinot sabiedrību kopumā stingri ievērot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, ministrija rosinās valdību turpmākā pieejā atbalstīt reģionālās pieejas principu klātienes mācību pakāpeniskai atsākšanai tajos novados, kuros epidemioloģiskie rādītāji ir zemāki par valsts vidējiem rādītājiem. 

Stingri ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus, klātienē varēs notikt arī individuālu augstākās izglītības programmu praktiskās daļas apguve, kura nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei 2021. gada pirmajā līdz trešajā ceturksnī un kuru nav iespējams veikt attālināti, kā arī kā arī klīniskā prakse rezidentūrā.