Ko darīt, kad pusaudzim parādās pumpas?

Ko darīt, kad pusaudzim parādās pumpas?

22. Feb 11:32 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

foto

Kā vecākam, vērot, kā bērni pārvar puberitātes pārbaudījumus, var būt izaicinoši. Viens no biežākajiem šķēršļiem, ar ko saskaras daudzi pusaudži, ir cīņa ar pūtītēm. Lai gan tā ir normāla pieaugšanas sastāvdaļa, pūtītes bieži vien var radīt stresu un ietekmēt pusaudža pašvērtējumu. Kā atbalstošs vecāks varat darīt vairākas lietas, lai palīdzētu pusaudzim efektīvi tikt galā ar tām. Šajā rakstā aplūkosim vairākus noderīgus padomus, ko darīt, kad pusaudzim parādāss pirmās pumpas,  no izglītojošām sarunām līdz piemērotiem sejas kopšanas līdzekļiem, kā La Roche Posay.

 

  1. Izglītojiet savu pusaudzi

Sāciet ar pusaudža izglītošanu par to, kāpēc rodas pumpas. Paskaidrojiet, ka pubertātes laikā hormonālās izmaiņas var izraisīt pastiprinātu tauku veidošanos, kas var aizsprostot poras un izraisīt pūtītes. Izpratne par to, kas ir galvenais iemesls, var palīdzēt viņiem justies labāk.

 

  1. Veiciniet labus ādas kopšanas paradumus

Iemāciet pusaudzim, cik svarīga ir konsekventa ādas kopšana. Mudiniet viņus divas reizes dienā tīrīt seju ar maigu, nekomedogēnu tīrīšanas līdzekli, lai noņemtu lieko eļļu, netīrumus un baktērijas.

Bezrecepšu problemātiskas ādas ārstēšanas produkti, kas satur tādas sastāvdaļas kā benzoilperoksīds, salicilskābe, var efektīvi mazināt pūtītes. Palīdziet pusaudzim izvēlēties viņa ādas tipam piemērotus produktus un parādiet, kā tos pareizi lietot.

La Roche-Posay produkti ir ideāls ādas kopšanas risinājums pusaudžiem, jo to maigais, bet efektīvais sastāvs ir pielāgots jutīgai un uz pinnēm tendētai ādai. La Roche-Posay produkti ir slaveni ar dermatologu pārbaudītām formulām, tie efektīvi attīra ādu, neradot kairinājumu.

 

  1. Atgādiniet, ka jādzer pietiekoši daudz ūdens

Mudiniet pusaudzi dzert daudz ūdens visas dienas garumā, lai lai uzturētu ādu mitrinātu no iekšpuses uz āru. Mitrinātai ādai ir mazāka iespēja kļūt sausai un iekaisušai.

 

  1. Sabalansēts uzturs

Mudiniet pusaudzi ēst sabalansētu uzturu, kurā ir daudz augļu, dārzeņu, olbaltumvielu un pilngraudu produktu. Cukurotu uzkodu un taukainu ēdienu ierobežošana var palīdzēt samazināt pumpu daudzumu un iekaisuma smaguma pakāpi.

 

  1. Atgādiniet, ka pumpas nevajag spiest

Pumpu izspiešana var pasliktināt iekaisumu, palielināt rētu veidošanās risku un izplatīt baktērijas, kas galu galā var veicināt jaunu pumpu rašanos. Mudiniet savu pusaudzi atturēties no vēlmes izspiest pūtītes un tā vietā izvēlieties saudzīgas ārstēšanas metodes.

 

  1. Apsveriet iespēju saņemt profesionālu palīdzību

Ja jūsu pusaudža pūtītes ir smagas vai rada nopietnas problēmas, apsveriet iespēju vērsties pēc padoma pie dermatologa. Dermatologs var izrakstīt medikamentus vai ieteikt ārstēšanas metodes, kas pielāgotas Jūsu pusaudža īpašajām vajadzībām, palīdzot viņam panākt vēlamo rezultātu.

 

  1. Veiciniet pusaudža pārliecību

Atgādiniet pusaudzim, ka pūtītes ir īslaicīgs posms un tās nekādā veidā nenosaka viņa vērtību vai skaistumu. Mudiniet viņu koncentrēties uz savām pozitīvajām īpašībām un talantiem, veicinot pusaudža pārliecību.

 

  1. Rādiet piemēru

Rādiet labu piemēru savam bērnam, piešķirot prioritāti savai ādas kopšanas rutīnai un veselīgiem ieradumiem. Jūsu pusaudzis, redzot, ka rūpējaties par savu ādu un vispārējo labsajūtu, visticamāk, sekos Jūsu piemēram.

 

  1. Piedāvājiet atbalstu

Visbeidzot, esiet līdzās savam pusaudzim, izrādiet mīlestību un atbalstu. Pārlieciniet viņu, ka esat gatavs palīdzēt viņam šajā grūtajā laikā, un atgādiniet, ka viņš nav viens.