Kā bērni no visiem Latvijas novadiem grāmatas lasīja

Kā bērni no visiem Latvijas novadiem grāmatas lasīja

17. Aug 2016, 08:51 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tikko ir noslēgusies Lasīšanas stafete – konkurss jaunajiem grāmatu lasītājiem, ko nu jau otro gadu rīko «Apgāds Zvaigzne ABC». Stafetes nosacījumi ir vienkārši: bērni tiek aicināti vasarā lasīt grāmatas un uzrakstīt, nofilmēt vai citādi publiskot savas pārdomas par tām.

Īss rezumē par Lasīšanas stafeti 2016: šogad konkurss norisinājās no 10. maija līdz 31. jūlijam, darbi tika vērtēti trijās vecuma grupās. Pagājušajā gadā stafetē piedalījās 23 bērni, kas uzrakstīja 145 atsauksmes par grāmatām. Šogad dalībnieku skaits bija krietni audzis: stafetē piedalījās 172 bērni no visas Latvijas ar gandrīz 2000 atsauksmēm. Stafetes ietvaros tika piedāvāts izvēlēties grāmatas lasīšanai no 146 grāmatu saraksta.

Žūrija 3 cilvēku sastāvā rūpīgi izvērtēja katra bērna iesūtītos darbus; vērtējot tika ņemts vērā gan izlasīto grāmatu skaits, gan tas, cik oriģināli un radoši tika paustas domas par izlasītajām grāmatām.

Katrā vecuma grupā tika papildus piešķirtas divas balvas 4. vietu ieguvējiem: dalībnieku veikums bija tik lielisks, ka nācās palielināt balvu fondu!

Pelēkā un slapjā 15. augusta pēcpusdienā aizrautīgākie jaunie grāmatu lasītāji no visas Latvijas pulcējās Apgāda Zvaigzne ABC galvenajā mājā, lai kopīgi nosvinētu Lasīšanas stafetes 2016 noslēgumu. Pirms pasākuma notika ekskursijas pa izdevniecību – tika stāstīts un rādīts, kā top grāmata, kā veido vākus un ilustrācijas, kā notiek tiesību pirkšana ārzemju grāmatām, kā «parasta» grāmata kļūst par elektronisku grāmatu un daudz citu interesantu un aizraujošu lietu.

Foto: Spīgana Spektore

Plkst. 15.00 gandrīz simt bērnu sapulcējās Apgāda prezentāciju zālē, lai uzzinātu Lasīšanas stafetes rezultātus. Uzvarētājiem balvas pasniedza latviešu rakstnieki – Laura Dreiže, Ieva Melgalve, Zanda Radziņa, Valdis Rūmnieks, Didzis Sedlenieks, Dzintars Tilaks, Aivars Kļavis un Arno Jundze, e-grāmatu projektu vadītāja Kristīne Pastare-Skutele un mūsu sadarbības partneri – Tallink un Unesco Latvijas Nacionālā komisija. Neklātienē lasītājus sveica somu rakstnieks Timo Parvela un amerikāņu rakstnieks Deivs Pilkijs.

Pasākuma izskaņā cienājāmies ar svētku torti, rakstnieki sniedza autogrāfus, notika kopīga fotografēšanās un, protams, risinājās sarunas par grāmatām.

Laureātu vārdus un vairāk informācijas par Lasīšanas stafeti meklējiet www.zvaigzne.lv.

Informē: TVNET.lv