Jaunums! Populārākās un mīļākās dziesmas bērniem latviešu valodā – KidsOn.lv

Jaunums! Populārākās un mīļākās dziesmas bērniem latviešu valodā – KidsOn.lv

28. Nov 2023, 23:27 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Latvieši vienmēr ir bijuši dziedātāju tauta. Ikkatrs no mums saviem bērniem dzied, kad tos ieaijā, sveic dzimšanas dienā vai vienkārši, kad ir labs garastāvoklis. Tādēļ zināt, dzirdēt, klausīties un atskaņot saviem bērniem dziesmas tieši latviešu valodā ir ne vien svarīgi, bet arī ļoti noderīgi.

KidsOn.lv platformā var klausīties tādu atpazīstamu ansambļu dziesmu albumus kā Dzeguzīte, bērnu estrādes studija Kukuragi, bērnu vokālā studija Spāre, folkloras kopa “Vīteri”, Nando, Rupuči un populāras bērnu dziesmas no “Uku un Leles” albuma, Imanta Kalniņas dziesmas un daudzus citu izpildītājus ar jaunām, kā arī sen iemīļotām dziesmām.

Šobrīd pieejami jaunākie, kā arī senāki bērnu dziesmu albumi, taustasdziesmas un folkloras kopu skaņdarbi. Papildus ir sagatavotas tematiskas playlistes, piemēram, ballīšu dziesmas, šūpuļdziesmas, tautasdziesmas un klausāmās pasakas,  kas segmentētas gan pēc bērnu dažādu vecumu vajadzībām, pēc svētku tēmām un, protams, arī ikdienai un izklaidei.

KidsOn.lv atklājis, ka Latvijā ir daudz kvalitatīvas un bērniem piemērotas dziemas, taču vecāki nezina par tām un neprot tās atrast, jo nav pieejamas vienkopus vai nemaz  nav digitalizētas. Savukārt, pasaules audio un video straumēšanas platformās pieejamais saturs bieži ir nekvalitatīvs un to atskaņošanas brīžus traucē biežās un nepiemērotās reklāmas.

Izveidojot KidsOn.lv platformu, mēs sniedzam nenovērtējumu atbalstu ne vien ģimenēm ar bērniem 0-12 gadu vecumā, bet arī veicinām latviešu valodas attīstību. Bērnu dziesmu klausīšanās mazajiem vairo vārdu krājuma palielināšanos, kas palīdzēs nākotnē veiksmīgāk izteikties, pamatojot savas domas un viedokli. Protams, lielākā daļa mūziku klausās izklaidei, un jāpiemin, ka tieši bērnu dziesmas ir īpaši pozitīvas, jautras un rotaļīgas, kas ievērojami uzlabo atmosfēru mājās, bērnudārzā, skolā un pasākumos.

KidsOn.lv skaidro, ka digitālās platformas “KidsOn” šī brīža saturs ir tikai sākums –  “Šobrīd mums pievienojas arvien vairāk ansambļi, solisti un grupas, kuri vēlas dalīties ar savu digitālo mūzikas darbu saturu, tādēļ plānots, ka dziesmu apjoms stauji palielināsies. KidsOn.lv ir iztrūkstošais posms starp bērnu mūzikas izpildītājiem un mērķauditoriju - ģimenēm ar bērniem. KidsOn.lv arī apkopo un publicē informāciju par jaunumiem bērnu mūzikas žanra nozarē, bet svarīgākais - nodrošina tiešsaistes atskaņošanai labu kvalitāti bez liekām, uzmācīgām un traucējošām reklāmām. Protams, Kidson.lv platformā tiek kontrolēta satura izcelsme un tas tiek sargāts, nodrošinot godīgas autortiesību attiecības.” saka Ieva Krauja, KidsOn.lv idejas autore.

Kā mūzikas straumēšanas platformām ierasts, šis ir maksas pakalpojums, kuru iespējams abonēt, maksājot 5,99€ par pirmo mēnesi, bet katrs nākamais mēnesis ir 6,99€. Klausoties un patērējot KidsOn.lv vietējo saturu, mēs ne vien sargājam savu valodu, bet varam veicināt kvalitatīva un jēgpilna mūzikas satura attītību lokāli. Tas ir nenovērtējams ieguldījums mūsu bērnos, nākotnē un Latvijas attīstībā globāli. Savukārt mūsu latviešu brāļi un māsas, kuri dzīvo visā plašajā pasaulē, beidzot varēs ātrāk uzzināt un vairāk izmantot saturu, kas iepriecinātu patriotisko garu un latvieša ticību.

KidsOn.lv komanda tic, ka nākotnē bērni vairāk novērtēs dzimto valodu, ja vecāki jau no dzimšanas piedāvās kvalitatīvu saturu latviešu valodā, izkopjot un bagātinot vārdu krājumu. Bet mūziķi redzēs iespēju ātrāk nonākt pie savas mērķauditorijas - ģimenēm ar bērniem un jutīs gandarījumu un sabiedrības pateicību par paveikto.