Eksperiments: cik atkarīgi no planšetēm ir bērni

25. Aug 2016, 08:44 Māmiņu klubs Māmiņu klubs
Tā vietā, lai dotos svaigā gaisā rotaļāties, daudzi bērni mūsdienās stundām ilgi dirn pie planšetdatoriem. Dažādu mērču un pusfabrikātu ražošanas zīmols "Dolmio" veicis eksperimentu, kurā pierādīts, ka jauniešiem bieži vien zūd jebkāda saikne ar realitāti.

Zīmols plašākas sabiedrības novērtējumam sniedzis savu jaunāko produktu – piparu dzirnaviņas, kurās iestrādāta poga, ar kuras palīdzību var mājoklī atslēgt internetu.

Lai nodemonstrētu inovatīvo piparu dzirnaviņu efektivitāti, īstenots eksperiments. Tajā piedalījušās vairākas ģimenes ar bērniem, kuri savu ikdienu nespēj iedomāties bez šiverēšanās planšetdatorā.

Ģimeņu mitekļos izvietotas slēptās kameras. No tehnoloģijām atkarīgie bērni rosījušies planšetdatorā, savukārt pārējie radi tikmēr darījuši ikdienas darbiņus – gatavojuši ēst, uzkopuši un tamlīdzīgi.

Kādā brīdī vienu pēc otra ģimenes pārstāvjus sākuši aizstāt svešinieki. Tāpat mājokļos notikušas citas ērmības – mainītas gleznas un ienesti koki. Savukārt ar planšetdatoriem aizņemtie bērni to nemaz nav manījuši.

Bērni attapušies tikai tad, kad piespiesta piparu dzirnaviņās esošā poga un pazudis interneta pārklājums.

VIDEO AVOTS: Dolmio YouTube

Vai tavs bērns ir atkarīgs no planšetdatora? Kā tev iet ar planšetes atņemšanu vai interneta pēkšņu atslēgšanu?

Māmiņu Klubs

kerstyna kerstyna 26. Aug 2016, 10:43

Planšetes nav un tik drīz nebūs, ne lielajam, ne mazajam. Lielais nemaz negrib, viņam pietiek ar datoru viņa vajadzībām, bet mazais lieliski spēlējās ar mantām, skatās grāmatiņas un multenes pa TV.
Nevajag jau lielajiem pašiem "atvieglot" savu dzīvi ar planšetes iedošanu mazam bērnam.

mamma27 mamma27 25. Aug 2016, 09:50

Mums planšetes nav vispār ,tāpēc ar to problēmu nav!Mums ir noteikumi,kurus ievērojot var paspēlēt datorā spēlīti vai telefonā.

lauvinja lauvinja 25. Aug 2016, 09:33

Planšetes izmantošanas laiks tiek ierobežots. Lai ar to darbotos, ir jāizpilda priekšnosacījumi.