Bērna drošība uz ceļa

08. Oct 2017, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau pirms skolas gaitu uzsākšanas bērnu vecāki katru gadu tiek aicināti – atgādiniet bērniem par pareizu un drošu uzvedību uz ceļa! Drošas braukšanas skolas apmācību direktors Artūrs Priednieks stāsta par to, kas jāievēro gan pieaugušajiem, gan bērniem, lai nenotiktu satiksmes negadījumi.

Pēc vasaras brīvdienām, no laukiem, kur ir maz mašīnu, atgriežas Rīgā, kur turpretī ir ļoti dzīva satiksme. Tā kā bērni joprojām vēl ir atmiņās laukos, kur viņš atradās kustībā, ir grūti uzreiz pārslēgties uz pilsētu, kur ir daudz vairāk auto un jābūt daudz uzmanīgākam. Tieši tādēļ septembra mēnesis ir tas, kurā notiek daudz vairāk negadījumu.

Protams, arī pieaugušie ir pieraduši, ka bērni uz ielām pa vasaras mēnešiem ir vai nu mazāk, arī mašīnu ir mazāk, un sākoties aktīvajam skolas un darba periodam, autobraucējam jābūt divreiz uzmanīgākam.

Vislabākais pašu piemērs

Plānojot pastaigu maršrutu, vai ceļu uz skolu, vecākiem tas ir jāizveido tāds, lai braucamo daļu šķērsotu vai nu pie gājēju pārejas, vai vislabāk pie luksofora, lai plānotajam maršrutam būtu gana daudz laika un nevajadzētu steigties. Vecākiem noteikti jārāda piemērs bērnam, pašiem nešķērsojot braucamo daļu neatļautās vietās, vai arī neejot pāri ielai pie sarkanās gaismas. Tieši mēs, vecāki, esam vislabākais piemērs!

Automašīnā jāpiesprādzējas

Bērnus jau no mazotnes jāiemāca, ka automašīnā ir jāsprādzējas un sprādzējoties jādomā, kā to darīt pareizi! Siksnām jābūt nospriegotām, tās nedrīkst būt sapinušās vai samezglojušās. Ja drošības jostas būs sapinušās vai sagriezušās, negadījuma mirklī tās var pārplīst, vai traumēt bērnu.

Atstarotāji var izglābt dzīvību

Tuvojoties ziemai, jāpatur prātā, ka nepieciešams iegādāties kvalitatīvus atstarotājus, jo to lietošana var izglābt dzīvību. Tāpat vecākiem jāskatās, lai atstarotāji būtu kvalitatīvi un tiešām kaut ko atstarotu! Ļoti labas ir drēbes, kurās jau iestrādātas atstarojošās joslas.

Velosipēda vadīšanai nepieciešamas „tiesības”

Ja esat nolēmuši, ka bērns uz skolu dosies septembrī ar divriteni, pārliecinieties, ka viņam ir velosipēda vadīšanas tiesības. Bez tam – jāiegādājas arī ķivere un aizsargi rokām un kājām. Tāpat bērns ar velosipēdu drīkst pārvietoties tikai pa trotuāru, nevis pa šoseju.

Sabiedriskā transportā arī jāuzmanās

Noteikti bērniem jāiemāca, ka braucot sabiedriskajā transportā ir jāturas, kā arī nekādā gadījumā nav jāliecas ārā pa logu un jābāž pa to ārā rokas. Protams, arī šajā gadījumā mums, vecākiem, jārāda paraugs.

 

Kristīne Damškalne, www.maminuklubs.lv

Kā Tu māci bērnam drošību uz ceļa?

Skaties Māmiņu Kluba veidotu īsfilmu par bērnu drošību skrituļojot un braucot ar riteni,uzzini, kā pareizi lietot velosipēdu ķiveri, aizsargus un kā sniegt pirmo palīdzību traumu gadījumā.