Analīzes, kas ļauj precīzi noteikt elpceļu slimību, ar kuru saslimis bērns

15. Dec 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja bērns regulāri slimo, viņam ilgstoši nepāriet iesnas un klepus, tas ir iemesls padziļināti pārbaudīt viņa veselību, tostarp veicot arī analīzes.

Gada aukstajā sezonā dažādas slimības izplatās daudz straujāk, jo īpaši tas attiecināms uz respiratorām jeb elpceļu saslimšanām.

“Šajā periodā aktivizējas respiratorie vīrusi, kuri pēc to ieelpošanas tālāk inficē augšējos elpceļus. Reizēm var tikt inficēti arī dziļākie elpceļi, izraisot, piemēram, pneimoniju,” stāsta asoc.prof. Jeļena Storoženko. Lai gan lielākā daļa cilvēku šīs vīrusu saslimšanas izslimo viegli, ir gadījumi, kad slimība var noritēt smagāk.

Lai ārstam būtu iespēja pacienta slimības gadījumā nozīmēt precīzu ārstēšanu, ir iespēja veikt unikālu analīžu paneli, kas ļauj noteikt, ar kādu tieši elpceļu slimību saslimis pacients. Veicot minētās analīzes iespējams vienlaicīgi pārbaudīt 23 dažādus ierosinātājus.

Analīžu panelis ir noderīgs cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kā arī tiem, kuri ir ciešā saskarsmē ar viņiem, tāpat arī maziem bērniem, kuru imunitāte vēl nav nostiprinājusies.

Analīzes var veikt bez ārsta nosūtījuma par maksu.