Vai skolēni dabūs bezmaksas ābolus?

Vai skolēni dabūs bezmaksas ābolus?

21. Nov 2010, 13:36 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No nākamā gada jaunāko klašu skolēni varēs bez maksas saņemt augļus un dārzeņus ārpus pusdienām. Tas būs iespējams, ja šādu priekšlikumu otrdien atbalstīs valdība.

 

Plānots, ka Eiropas Komisijas programmu skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem sāks no 2011.gada janvāra pirmās mācību nedēļas un turpinās katru dienu 12 mācību nedēļas.

 

Paredzēti arī dažādi skolēnus izglītojoši pasākumi, piemēram, mācību stundas, ekskursijas uz saimniecībām, kur audzē augļus un dārzeņus, projekti, konkursi vai veiklības sacensības. Šo pasākumu mērķis ir pievērst skolēnu uzmanību plašajam augļu un dārzeņu sortimentam, kā arī iepazīstināt ar šo produktu lietošanu uzturā un labvēlīgo ietekmi uz veselību.

 

Zemkopības ministrijas (ZM) preses un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Antra Elste iepriekš skaidroja, ka  programmas mērķis ir palielināt svaigu augļu un dārzeņu patēriņu vispārējo izglītības iestāžu audzēkņu uzturā. Pētījumi liecina, ka augļu un dārzeņu lietošana skolēnu uzturā ir nepietiekama – ik dienas augļus ēd tikai 23,2% skolēnu, bet dārzeņus regulāri ēd tikai 23,4% aptaujāto.

 

Projekta īstenošanai paredzēts tērēt 421,8 tūkstošus latu. 75% no summas ir Eiropas Savienības līdzekļi, bet 25% Latvijas valsts līdzfinansējums.

 

Santa Kvaste, TVNET