Ministrs: Sešgadniekus sūtīt skolā ir pāragri

Ministrs: Sešgadniekus sūtīt skolā ir pāragri

12. Sep 2011, 19:25 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jaunais izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (ZZS) ir pārliecināts, ka reforma, kas paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, ir pāragra, - intervijā laikrakstam "Diena" atzīst Broks.

 

Viņaprāt, 14 gadi, kas nepieciešami vidējās izglītības iegūšanai ir par daudz, - "nav taču 12 gadi, ir 14 gadi", ieskaitot piecu un sešgadīgo apmācību.

Ministrs uzsver, ka jau tagad gan piecgadīgos, gan sešgadīgos gatavo 1.klasei un, ja tās programmas sabalansē, tas reformā nekā jauna nav.

Kā ļoti būtisku lietu sešgadnieku apmācībā Broks uzskata saimniecisko jautājumu risināšanu - bērna un vecāku dienas plānošana, ja skolās nav pagarinātās dienas grupas.

"Sešgadnieks ies 1.klasē, viņu aizvedīs deviņos un pulksten divpadsmitos viņam stundas beigsies. Kur viņš paliek? Vai visās skolās ir pagarinātās grupas? Vai visās skolās viņam ir gulēšanas iespējas? Tie ir jautājumi, kas jārisina kopā ar pašvaldībām. Kaut gan jāatzīst, ka nelielajos novados bieži vien pašā skolā jau ir integrēts bērnudārzs. Bet viennozīmīgi, - kamēr nav pārliecības, ka vecāki netiks nevajadzīgi apgrūtināti, tikai tāpēc, lai [bērni skolas gaitas] sāktu no sešu gadu vecuma, es domāju, ka tā reforma ir drusku pāragra," tā ministrs.

 

LETA

Foto: LETA

 

Kā domā Tu? Vai sešos gados bērns ir gatavs skolai?

09. Nov 2010, 09:54

mums vēl viss priekšā. Taču jau tagad zinu- nelaidīšu bērnu skolā 6 gadu vecumā!!!! Absurds!! Kad paskatos, kas jāzina jau 1.klasē- tas taču ir vājprāts kaut kāds! Nozagta bērnība, piebāzta galva ar msitiskām lietām, extra smaga skolas soma- neviena plusa agrai laišanai skolā!!!!